• 2014-09-30

Soundedit ’14 – Trzy dni muzycznej ekstazy

Od 23 do 25 października w Łodzi potrwa 6. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Organizatorzy przygotowali bogaty program warsztatów tematycznych. Dodatkową atrakcją będzie trzeci dzień Festiwalu.

Warsztaty na festiwalu Soundedit, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty na festiwalu Soundedit, (źródło: materiały prasowe organizatora)

23 października (czwartek) zapraszamy na szkolenie dedykowane dla realizatorów produkcji koncertowych. Seminarium będzie prowadził Steve Bush. W firmie Meyer Sound odpowiedzialny jest za wsparcie technologiczne, chętnie dzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, jakie zdobył pracując jako akustyk wielu znanych wykonawców, np.: Norah Jones.

W piątek – 24 października – program spotkań wypełni Jordan Reyne (wokalistka The Eden House, śpiewała we Władcy Pierścieni), która poprowadzi warsztat Koncerty w cyberprzestrzeni, czyli jak czerpać radość i korzyści z koncertów w Internecie. Tematyczne spotkania dopełnią MusicToolz, MegaTotal oraz Philips. W piątek również odbędzie się sesja Questions & Answers z zespołem Laibach.

Galę wręczenia statuetek Człowieka ze Złotym Uchem poprzedzą nie tylko barwne koncerty, ale również warsztaty, podczas których uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną. Znów, lecz z innym zakresem tematycznym pojawią się MusicToolz oraz firma Philips, która spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: czy istnieje głośnik idealny?

Z pewnością, jak zwykle, wiele pytań zostanie zadanych przedstawicielom ZPAV i ZAiKS. Podczas dyskusji panelowej słuchacze dowiedzą się jaka jest rola polskiej muzyki w realizacji misji radia publicznego. Z pewnością frekwencja dopisze na spotkaniach z Lechem Janerką oraz Howie B. (producent U2, Tricky, Bjork).

6. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit
Od 23 do 25 października 2014 r.,
Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29
Łódź

Dodaj komentarz