5 nowości wydawniczych – Jesień 2014

Długie jesienne wieczory zachęcają do zanużenia się w nowej lekturze. Kubek ciepłej herbaty, koc i dobra książka będą nam towarzyszyć przez najbliższe kilka miesięcy zdecydowanie częściej niż w ostatnim okresie.

Kupon.pl (źródło: materiały prasowe)

Kupon.pl (źródło: materiały prasowe)

Wiedzą o tym wydawnictwa, które przygotowały specjalną na tę okazję ofertę. W ciągu najbliższych tygodni pojawi się wiele interesujących pozycji wydawniczych. Przedstawiamy te, które, zasługują na szczególne wyróżnienie.

1. Valerie Tong Cuong – PRACOWNIA NAPRAWIANIA ŻYCIA

Nagrodzona laurem Prix de l’Optimisme 2013, przyznawanym dla najbardziej krzepiących i dających nadzieję dzieł. Powieść jest pełną optymizmu historią trójki ludzi znajdujących się w trudnym momencie w życiu. Poniżana przez męża nauczycielka, doświadczona przez życie młoda sekretarka i bezdomny, których losy spotkają się w niezwykłych okolicznościach. Książka idealna na jesienną chandrę.

2. Cristina De Stefano – ORIANA FALLACI. PORTRET KOBIETY

Biografia ikony dziennikarstwa politycznego, kobiety, która przebojem wdarła się do branży zdominowanej przez mężczyzn, zyskując nieprawdopodobny rozgłos. Książka opisuje losy życia dziennikarki – od dzieciństwa przez okres mieszkania w Nowym Yorku, jej pobyt w ogarniętym wojną Wietnamie, słynny wywiad z Lechem Wałęsą aż po ostatnie lata twórczości – jako zepchniętej na margines przez niepoprawne polityczne poglądy. Bardzo inspirująca i porywająca książka, nie tylko dla fanów Fallaci.

3. Mark Helprin – PAMIĘTNIK Z MRÓWKOSZCZELNEJ KASETY

Helprin, znany z dawania swoim czytelnikom intelektualnej rozrywki na najwyższym poziomie, ponownie ze znaną sobie lekkością krytycznie odnosi się do ubiegłego stulecia. Tym razem czyni to ustami Oscara Progresso – ekscentrycznego Amerykanina, obieżyświata, który przez całe swoje barwne życie bezskutecznie walczy z nałogiem picia kawy, i sprawcy rabunku największego banku na świecie. Porywająca opowieść, która podkreśla wielką klasę autora.

4. Robert Galbraith (J.K. Rowling) – JEDWABNIK

Trzecia powieść dla dorosłych autorki słynnego Harrego Pottera, a zarazem drugi kryminał z serii o losach detektywa Cormorana Strike’a i jego pięknej asystentki Robin Ellacott. Książka stanowi kontynuację Wołania kukułki, które okazało się hitem sprzedażowym poprzedniego roku i bardzo udanym debiutem autorki w tym gatunku. Szczególnie polecamy wszystkim fanom powieści detektywistycznych.

5. Janusz Leon Wiśniewski, Zbigniew Izdebski – INTYMNIE. ROZMOWY NIE TYLKO O MIŁOŚCI

Rozmowa-rzeka jednego z najpoczytniejszych polskich literatów ostatnich lat i wybitnego seksuologa. O miłości, cielesności i namiętności. Z należnym zacięciem naukowym, lecz nie bez humoru. Sami zainteresowani mówią o książce jako o dziele bez tabu – z cyklu „wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale wstydziliście się zapytać”.

Wobec tak wielu ciekawych wydań trudno zdecydować się na zakup tego jednego. Niestety ceny książek mogą działać zniechęcająco na potencjalnych czytelników. Rozwiązaniem są jednak zakupy w Internecie – przy użyciu kodów rabatowych. Serwisy takie jak Kupon.pl współpracują z najlepszymi księgarniami internetowymi w kraju, przez co posiadają ich specjalne oferty promocyjne. Wykorzystując na przykład kupony rabatowe Matras, możemy zaoszczędzić zarówno na samych zakupach, jak i na dostawie. Zaoszczędzone pieniądze mogą przydać się na kolejne premiery tej jesieni, dlatego nie zwlekaj, i sprawdź ofertę już dziś!

Dodaj komentarz