• 2014-09-27

Urodziny Krzysztoforka – rodzinna impreza plenerowa

Już 28 września od godz. 10.30 na Placu Szczepańskim w Krakowie odbędą się urodziny Krzysztoforka. Do wspólnej, rodzinnej zabawy połączonej z grą miejską zaprasza Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

„Urodziny Krzysztoforka”– Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Urodziny Krzysztoforka”– Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program urodzin Krzysztoforka:

28 września, niedziela:

 • 13.00–17.00 – wielka rodzinna impreza plenerowa na Placu Szczepańskim

  • malowanie na ścianie
  • Krzysztoforkowe łamigłówki
  • czytelnia
  • fotoatrakcje
  • urodzinowy słodki poczęstunek
  • konkursy
 • 10.30–15.00 – rodzinna gra miejska: Misja Krzysztoforek. Więźniowie czasu.

Krzysztoforek i Dorotka to bohaterowie edukacyjnego czasopisma dla dzieci. Podróżują w czasie dzięki magicznej księdze. Niestety, podczas ostatniej wyprawy do średniowiecznego Krakowa padli ofiarą psikusa krzysztoforskiego Diabła. By posiąść władzę nad dziećmi i uczynić je swoimi sługami, czart uwięził ich odbicia w magicznym zwierciadle. Odtąd Krzysztoforek z Dorotką wędrują tam, dokąd rozkaże im Diabeł…

Do misji ratunkowej Krzysztoforka i Dorotki powinny zgłaszać się drużyny ochotników złożone z 3. lub 4. dzieci w wieku 6–13 lat z rodzicami lub opiekunami, aby w niedzielę 28 września wyruszyć na wyprawę ratunkową do dawnego Krakowa. By nie rzucać się w oczy i nie zostać wziętym za włóczęgów, uczestnicy ekspedycji przeistoczą się w średniowiecznych mieszczan, kupców i rzemieślników, wykonując rozmaite prace, za które oczywiście zostaną hojnie wynagrodzeni. Zarobione pieniądze, w połączeniu ze sprytem i wiedzą, umożliwią poszukiwaczom odnalezienie 6. postaci z krakowskich legend. Znają one słowa tajemniczego Lustrzanego Zaklęcia, które wypowiedziane w odpowiednim miejscu i czasie pozwoli odebrać diabłu odbicia naszych bohaterów.

Wygra drużyna poszukiwaczy, która zdobędzie odbicie Dorotki i Krzysztoforka oraz jako pierwsza dotrze z nim na metę. Jeśli takich drużyn będzie więcej, o wygranej zdecyduje dodatkowo ilość pieniędzy otrzymanych za zadania i posiadanych przez zespół na koniec gry. A jeśli nikomu nie uda się uwolnić dzieci, to o wygranej zdecyduje tylko ilość pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że pieniądze to nie wszystko – najważniejszy jest cel misji. Nie osiągnie się go jednak bez ciężkiej pracy, połączonej z równoczesnym poszukiwaniem informacji o legendarnych postaciach. Dodatkowo na graczy będą polować Trędowaty, Królewski Poborca oraz Rzezimieszek, co grozi utratą zdrowia, pieniędzy lub obu tych rzeczy równocześnie.

Poszukiwania rozpoczną się w niedzielę 28 września, punktualnie o godz. 10.30. Od godz. 10.00 będzie można odbierać pakiety startowe – Glejt Burmistrza na pobyt drużyny w mieście, plan dawnego Krakowa z zaznaczonymi miejscami gry i garść monet na dobry początek. Potem gracze sami zdecydują, dokąd pójdą i co zrobią. Koniec gry nastąpi o godz. 14.15, a wtedy drużyny powinny jak najszybciej dotrzeć na metę. O godz. 15.00 na placu Szczepańskim (gdzie od 13.00 trwać będą huczne obchody Urodzin Krzysztoforka) zostaną ogłoszone wyniki poszukiwań.

Trzy najlepsze drużyny otrzymają karty prezentowe do księgarni oraz roczną prenumeratę magazynu Krzysztoforek. Dla pozostałych uczestników przewidziano wiele nagród oraz upominków.

Do 24 września włącznie należy wysyłać zgłoszenia zespołów, złożonych z trzech lub czterech zawodników. Szczegółowe zasady rozgrywki oraz informacje o miejscu jej rozpoczęcia i zakończenia gracze otrzymają trzy dni przed grą.

Urodziny Krzysztoforka – rodzinna impreza plenerowa
28 września 2014 roku
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Plac Szczepański
Kraków

Dodaj komentarz