• 2014-09-25

Kochajmy Straszydła – Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe

Co niedzielę w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu odbywają się Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe. 28 września będzie można obejrzeć filmy poświęcone animowanym strachom i straszydłom.

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

W najbliższą niedzielę będzie można obejrzeć niezwykłe przygody nieustraszonego reportera Egona Jensacego Rysia. O temat reportażu nie jest łatwo, zawsze trzeba wynaleźć jakąś niezwykłą historię, dlatego wyruszając z nim w podróż należy być gotowym na wiele spotkań z mniej lub bardziej strasznymi straszydłami, zapewniającymi rozliczne perypetie i atrakcje. Jak wiadomo, nie takie strachy straszne! Czasem okazują się bardzo pomysłowe i sympatyczne, a czasem po prostu potrzebują towarzystwa i zabawy. Najbliższy Niedzielny Poranek Filmowy we WRO to śmieszno-straszne projekcje animacji i ciekawe poprojekcyjne warsztaty.

Kochajmy Straszydła to wyjątkowa seria animacji stworzona przez wybitnych polskich animatorów w Studiu Miniatur Filmowych w 1970 r. Temat, znany z innych filmów animowanych, został tu potraktowany wyjątkowo pomysłowo i zabawnie, wciągając i bawiąc widzów niezależnie od wieku. Barwny humor, wartka akcja, jednym słowem – klasyka gatunku.

Program :

 • Sensacyjny reportaż
  W mieście wielkie zamieszanie. Ktoś znów próbuje pokrzyżować plany członkom Spółdzielni Straszydło.
 • Szalejący reporter
  Reportera Egona Jensacego Rysia opuściła wena i brak mu pomysłów na nowy reportaż, na szczęście na swojej drodze spotyka Straszydła.
 • Większe sukcesy
  Straszydła chcą pomagać ludziom. Czy to ma szansę się udać?
 • Zlot
  Straszydła i reporter Egon wybierają się na wielki zlot…

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe
Wszystkie niedziele 2014 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO
Ul. Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz