• 2014-09-24

Koncert Sławecki / Szelążek / Orliński z zespołem Gradus ad Parnassum

12 października o godzinie 19.00 w Warszawie odbędzie się koncert tercetu Sławecki / Szelążek / Orliński z towarzyszeniem zespołu Gradus ad Parnassum.

Tercet Sławecki / Szelążek / Orliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tercet Sławecki / Szelążek / Orliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gradus ad Parnassum, czyli stopień na Parnas, nieustanne dążenie do ideału sztuki. To właśnie dążenie do doskonałości i ciągłe poszukiwanie nowych ścieżek zgromadziło wokół siebie grupę młodych i utalentowanych muzyków, zafascynowanych wykonawstwem historycznym. Tak jak postulatem baroku było oddziaływanie na emocjonalność człowieka poprzez sztukę, tak celem zespołu jest poruszanie najgłębszych emocji ludzkich poprzez muzykę. Pokazywanie nowych możliwości interpretacyjnych i brzmieniowych, prowokowanie słuchacza, a przede wszystkim radość ze wspólnego grania  to właśnie zespół Gradus ad Parnassum. Gradus ad Parnassum to zespół wokalno-instrumentalny muzyki dawnej, pod kierownictwem artystycznym Krzysztofa Garstki, który powstał w 2012 roku.

Michał Sławecki  jest absolwentem wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Artura Stefanowicza, u którego kontynuuje swoją naukę śpiewu. Michał Sławecki już podczas studiów zadebiutował jako książę Orlovsky w Zemście Nietoperza J. Straussa w Operze na Zamku w Szczecinie oraz jako Neron w Koronacji Poppei.

Jakub Józef Orliński  od 2009 roku student Wydziału Wokalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po celującym zaliczeniu studiów licencjackich w klasie ad Anny Radziejewskiej, kontynuuje naukę u pedagoga na studiach magisterskich. Podczas studiów brał udział w wielu koncertach i spektaklach organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie jak i przez Teatr Wielki  Operę Narodową.

Kacper Filip Szelążek  inżynier po Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Obecnie kontratenor po studiach pierwszego stopnia w klasie Artura Stefanowicza na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Reprezentant Polskiego Radia na konkursie New Talent 2013 w Bratysławie.

Koncert Sławecki / Szelążek / Orliński oraz zespół Gradus ad Parnassum
12 października 2014 roku, godz. 19.00
Skwer Krakowskie Przedmieście 60A
Warszawa

Dodaj komentarz