• 2014-09-24

Pink Floyd nadchodzi z nową płytą

Znane są już wszystkie szczegóły nowego wydawnictwa legendarnej grupy Pink Floyd. Płyta, zatytułowana The Endless River, ukaże się 10 listopada za sprawą Warner Music Poland.

Cover albumu „The Endless River”, (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Cover albumu „The Endless River”, (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

The Endless River to 18 kompozycji, które muzycy napisali w trakcie sesji do płyty The Division Bell. W ich powstawanie zaangażowani byli David Gilmour, nieżyjący już Rick Wright i Nick Mason. Produkcję wzięli na siebie David Gilmour, Phil Manzanera, Martin Youth Glover oraz Andy Jackson.

Punktem wyjścia była dla nas muzyka skomponowana w 1993 roku, w czasie sesji do płyty The Division Bell. Przesłuchaliśmy ponad 20 godzin materiału, który nagraliśmy we trzech, wybierając to, nad czym chcemy pracować dalej. Przez ostatni rok dodaliśmy trochę nowych fragmentów, ponownie zarejestrowaliśmy inne, po czym zaprzęgliśmy do pracy nowe technologie, aby otrzymać album Pink Floyd godny XXI wieku. Ricka już nie ma, nie będzie mógł już z nami nagrywać. Dlatego uznaliśmy, że dobrze by było, żeby te nowe wersje ujrzały światło dzienne – mówił David Gilmour.

Nowe wydawnictwo o w przeważającej mierze płyta instrumentalna, za wyjątkiem Louder Than Words, do której tekst napisała żona Davida, Polly Samson.

Pink Floyd – The Endless River
Premiera: 10 listopada 2014 r.
Dystrybucja: Warner Music Poland

Dodaj komentarz