• 2014-09-22

Anita Lipnicka i John Porter w Wałbrzychu

28 września w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu wystąpi niezwykły i charyzmatyczny duet muzyczny kobiety z przeszłością i mężczyzny po przejściach, czyli Anita Lipnicka i John Porter.

Aneta Lipnicka i John Porter, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aneta Lipnicka i John Porter, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki For You na jego płycie Psychodelikatesy. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Artyści wiele koncertują zarówno w Polsce, jak i za granicą – zawsze ciepło przyjmowani przez publiczność.

W 2009 roku Anita nagrała pierwszą po kilku latach solową płytę Hard Land of Wonder – płyta szybko uzyskała status złotego krążka. W listopadzie 2013 roku ukazała się płyta Vena Amoris, od 13 lat po raz pierwszy po polsku. W 2011 roku John Porter wydał swoją pierwszą płytę solową od lat. Back in Town premierę miała 17 marca 2011 roku, a już 8 października 2014 odbędzie się premiera nowej płyty Honey Trap.

Anita Lipnicka i John Porter
28 września 2014 r., godz. 19.00
Teatr Lalki i Aktora, ul. Buczka 16
Wałbrzych

Dodaj komentarz