• 2014-09-20

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie | Wydarzenia towarzyszące

Od 25 do 28 września w Krakowie będzie odbywał się Festiwal Muzyki Filmowej. W jego ramach zaplanowano szereg atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących. Darmowe projekcje filmowe na pewno przypadną do gustu zarówno dojrzałym filmowym ekspertom, jak i najmłodszym fanom X muzy.

Plakat Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach projektu Kino Legalnej Kultury 24 i 28 września w Małopolskim Ogrodzie Kultury odbędą się projekcje filmów dla dzieci i dla dorosłych. Cykl rozpocznie się 24 września o godzinie 10.00 od filmu dla całej rodziny Amazonia. Przygody małpki Sai, śledzącego losy kapucynki, która odkrywa tajemnice dżungli amazońskiej. Film przeznaczony jest dla dzieci od lat siedmiu, ale dorośli także znajdą w nim wiele urzekających momentów.

W niedzielę (28 września) o godz. 10.00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki obejrzeć będzie można film Wakacje Mikołajka na podstawie popularnej wśród najmłodszych książki René Goscinny’ego. Film opowiada o przygodach tytułowego Mikołajka, który wraz ze swoją rodziną wyjeżdża na nadmorskie wakacje, gdzie ze swoimi kolegami przeżywa rozmaite przygody.

Dla miłośników muzyki, a także tych, którzy interesują się młodym pokoleniem polskich kompozytorów film Kilka pytań o słyszenie świata Mai Baczyńskiej. To pierwszy niezależny polski dokument pełnometrażowy, który skupia się na młodych kompozytorach muzyki filmowej i współczesnej. Śledzi ścieżki artystyczne twórców, którzy mają już za sobą pierwsze osiągnięcia i pierwsze porażki. Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę (28 września) w sali projekcyjnej MOS o godzinie 14.00, seans jest otwarty dla wszystkich. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

Tego samego dnia o godzinie 16.00 również w sali kinowej MOS wyświetlany będzie fabularyzowany film dokumentalny 20 000 dni na ziemi opowiadający o Nicku Cave’ie, jego procesie twórczym i życiu codziennym. 20 tysięcy – tyle dni spędził na Ziemi Nick Cave, gdy zaczynał nagrania do najnowszej płyty Push the Sky Away. Stąd tytuł zainscenizowanego dokumentu, który w formule 24 godziny spędzone z artystą jest podróżą przez burzliwe życie australijskiej gwiazdy.

W środę (24 września) o godzinie 19.00 w Kinie Pod Baranami będzie miał miejsce premierowy pokaz filmu Sceny z Wajdy. Kamera Wajdy, w reżyserii Marty Węgiel, krakowskiej felietonistki i reporterki. Specjalnemu pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z Andrzejem Wajdą, Zygmuntem Koniecznym i Martą Węgiel, które poprowadzi Maria Malatyńska. Zaproszenia w ograniczonej ilości będą dostępne w Kinie Pod Baranami w dniu pokazu.

Festiwal Muzyki Filmowej
Od 25 do 28 września 2014 r.
Kraków

1 komentarz do artykułu “Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie | Wydarzenia towarzyszące”

  1. Okazało się po przeczytaniu biografii, że poza zawsze i biegle mi znanymi projektami artystycznymi takimi jak “Król Lew”, “Gladiator”, “Twierdza”, “Piraci z Karaibów” czy “Incepcja”, Hans Zimmer jest autorem ścieżek dźwiękowych to fenomenalnego filmu “K2″, do miażdżącego obsadą filmu “Fan” czy zupełnie innego typu w klimatach bajki Walta Disneya “Afryka Serengeti” … Dla mnie spotkać takiego artystę jest mniej więcej jak spotkanie z Marco van Bastenem odnośnie piłki nożnej czy Billem Gatsem o inżynierii oprogramowania, cudownie, że kolejny rok festiwalu znowu obfituje w postaci, które swoimi projektami tak znacznie i wybitnie wpłynęli na nie jedno ludzkie życie, ja już się nie mogę doczekać, podobny klimat w Krakowie, ale po dłuższej przerwie miejscami wywoływały mistrzostwa Świata w siatkówce, OffPlus Camera był ciekawy, ale zarówno Pana Wajdę jak i Stuhra już wiele razy była okazja spotykać, to prawdziwe święto muzyki w naszym kraju, warto się uczyć od najlepszych.

Dodaj komentarz