NEED. Developing nonstandard architecture – warsztaty

Do 7 października trwają zapisy na warsztaty projektowo-badawcze NEED. Developing nonstandard architecture. Ich celem jest w poszukiwanie architektury niestandardowej.

Plakat warsztatów „Need. Developing nonstandard architecture”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat warsztatów „Need. Developing nonstandard architecture”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miejska mobilność przejawia się nie tylko w częstości korzystania z transportu publicznego i innych środków komunikacji. Nie jest też wyrażona jedynie tym jak intensywnie używamy mobilnych mediów takich jak Internet czy telefon. Mobilność to w dużym stopniu nasza zdolność adaptacji do nowych sytuacji i umiejętność elastycznego wykorzystywania przestrzeni miejskiej.

Mobilne społeczeństwo implementuje różne formy aktywności społecznej czy zawodowej w swoją indywidualną przestrzeń tranzytową nadając jej hybrydowego charakteru.  Wielozadaniowy tryb życia i towarzyszący mu postęp technologiczny sprzyja wypełnianiu obowiązków niezależnie od lokalizacji. Tym samym tryb życia mieszkańców nowoczesnych miast zmienia się, tworząc zapotrzebowanie na nowe, nieodkryte rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne.

Warsztaty NEED. Developing nonstandard architecture poświęcone są obserwacji, analizie i syntezie nietypowych aktywności mieszkańców Wrocławia. Uczestnicy warsztatów będą mięli okazję opracować koncepcyjne projekty elementów przestrzeni miejskiej starając się zaadresować w nich odpowiedzi na ukryte potrzeby bytowe mobilnego społeczeństwa.

Aby złożyć aplikację należy wysłać na adres organizatora swoje CV wraz z jedną stroną swojego najbardziej innowacyjnego projektu.

Warsztaty NEED.
Zapisy: do 7 października 2014 r.
Warsztaty: od 11 do 17 października 2014 r.
Wrocław

Dodaj komentarz