Mariusz Sieniewicz – Walizki hipochondryka

W sierpniu nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się książka Mariusza Sieniewicza Walizki hipochondryka.

Mariusz Sieniewicz „Walizki hipochondryka” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Mariusz Sieniewicz „Walizki hipochondryka” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Każdy nieszczęśliwie zakochany w swoich chorobach wcześniej czy później trafia w ręce chirurga. Jeśli wychodzi spod noża cało, to tylko po to, by stanąć oko w oko z bandą handlującą na oddziale ruskim dolarganem i sprowokować bunt wszystkich cierpiących. Jeśli przeżyje, śmierć westchnie z respektem: tak, temu jednemu nie dałam rady.

Walizkach hipochondryka pojawia się Emil Śledziennik – pisarz, mężczyzna w wieku kryzysowym, w za krótkiej piżamie, podglądany z odrobiną czułości, goryczy, dużą dawką ironii (podawanej dożylnie) i pełnym rozbawienia dystansem. Przy życiu trzymają go trzy rzeczy: rozpamiętywanie przeszłości, choroba i miłość do pewnej kobiety, o której mówi wyłącznie na klęczkach.

To powieść dla prawdziwych twardzieli o słabych nerwach.

Mariusz Sieniewicz (źródło: materiały prasowe)

Mariusz Sieniewicz (źródło: materiały prasowe)

Mariusz Sieniewicz (ur. 1972) – autor powieści: Prababka, Czwarte niebo, Rebelia, Miasto Szklanych Słoni, Spowiedź śpiącej królewny oraz zbioru opowiadań Żydówek nie obsługujemy. Nominowany do Paszportu Polityki i nagrody literackiej Nike, wyróżniony Trójkowym Znakiem Jakości Programu III Polskiego Radia i Nagrodą Literacką Warmii i Mazur za rok 2010. Mieszka w Olsztynie. Na podstawie jego książek zrealizowano spektakle: Wszystkim Zygmuntom między oczy we wrocławskim Teatrze Polskim, Żydówek nie obsługujemy i Spowiedź śpiącej królewny w teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, a także Rebelię w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Mariusz Sieniewicz Walizki hipochondryka
Premiera: 25 sierpnia 2014 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz