• 2014-09-19

Gdański Teatr Szekspirowski | Nowy teatr z otwieranym dachem

19 września nastąpi otwarcie jednego z najbardziej niezwykłych obiektów na świecie – Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – jedynego budynku teatralnego z otwieranym dachem, który umożliwia granie spektakli przy świetle dziennym, jak w czasach renesansu. Będzie to teatr impresaryjny, prezentujący kulturalne oblicze Polski, Europy i świata.

Otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Otwarcie GTS (19 września, godz. 21.30, ul. Bogusławskiego 1) będzie wydarzeniem o charakterze happeningowym, nawiązującym do renesansowych tryumfów. Aktorzy, akrobaci oraz hiszpańscy i gdańscy szermierze dokonają artystycznego oblężenia nowego teatru (wydarzenie odbywa się na zewnątrz).

Po otwarciu Gdański Teatr Szekspirowski będzie funkcjonował jako teatr impresaryjny, otwarty na wszystkie formy sztuki.

Od 20 do 26 września odbywać się będzie Tydzień Brytyjski. Zobaczymy Hamleta Szekspirowskiego Teatru Globe, w reż. Dominica Dromgoole’a, oryginalny, hipnotyzujący spektakl Missing teatru ruchu Gecko, monodram I, Malvolio Tima Croucha i premierowy spektakl Teatru Wybrzeże Maria Stuart w reż. Adama Nalepy.

Cały tydzień będzie można oglądać też filmy w ramach przeglądu współczesnego kina brytyjskiego oraz wystawę, prezentującą Gdańsk i Londyn za czasów Szekspira oraz wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z artystami w ramach Edu-akcji.

Otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
19 września 2014 roku, godz. 21.30
Gdańsk

Dodaj komentarz