• 2014-09-18

Noti – polski design na London Design Festival

Od 17 do 20 września w londyńskim Earls Court trwa 100% Design – największe i najdłuższe wydarzenie podczas London Design Festival. Wśród starannie wyselekcjonowanych wystawców znajdą się również polskie akcenty. Stanowisko O350 będzie należało do Noti – polskiej marki mebli.

„100 % Design” w ramach London Design Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

„100% Design” w ramach London Design Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

Wystawcy na 100% Design dobierani są w bardzo staranny sposób – poszczególne stoiska marek mają być  odzwierciedleniem najnowszych trendów i tendencji, wyprzedzeniem aktualnego myślenia o wzornictwie i  wyznacznikiem nowej jakości na następne lata. Pomimo perspektywicznego myślenia o designie i wybiegania  w przyszłość, targi mają swoją długą tradycję. Tegoroczna edycja jest już dwudziestą i może dlatego tylko w zeszłym roku Earls Court odwiedziło ponad 27 000 gości, a z roku na rok ich liczba wzrasta. Tym razem 100% Design tworzy dla swoich wystawców Kalejdoskop, czyli przestrzeń wystawienniczą dedykowaną ukazaniu współpracy najnowszego designu z tym nieco starszym, pamiętającym jeszcze pierwszą wystawę. Tradycyjnie już sekcje targów podzielone są na kilka obszarów: wyposażenie wnętrz, wyposażenie biur, oświetlenie, kuchnia, łazienka, materiały wykończeniowe, ekotechnologie w budownictwie, wschodzące talenty we wzornictwie czy trendy w kolorach na następny rok.

Wśród wystawców wyposażenia wnętrz znajdzie się również polska marka Noti, która od blisko dziesięciu lat przywiązana jest do designu i – zatrudniając najlepszych polskich i zagranicznych projektantów – tworzy unikatowe meble o coraz większej rozpoznawalności. To istotne wydarzenie, ponieważ polskich marek i wystawców na 100% Design nie jest wielu. Na stoisku Noti będzie można przyjrzeć się najbardziej rozpoznawalnym oraz najciekawszym projektom, m.in.: kolekcji Tritos Modular, Treflom, czyli siedziskom o zaskakujących kształtach oraz hokerom Mishell. Wszystkie te projekty są autorstwa Piotra Kuchcińskiego, jednego z najlepszych polskich projektantów, uhonorowanego m.in. mianem Designera Roku według IWP oraz zdobywcy dwóch Red Dotów.

Noti – to marka mebli wypoczynkowych produkowanych w Polsce, która od początku swojego istnienia konsekwentnie trzyma się motta: Po pierwsze DESIGN. Firma Noti powstała w 2005 roku z pasji do nowoczesnego wzornictwa i 30-letniego doświadczenia Ryszarda Balcerkiewicza. Design stanowi dla niej przemyślany proces projektowania, w którym łączy dążenie do najwyższej jakości produktów z talentem najlepszych polskich projektantów. Z Noti współpracują m.in.: Piotr Kuchciński, Tomek Rygalik, Tomasz Augustyniak, Renata Kalarus, Jerzy Langier, Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski, Dorota Koziara oraz Mikołaj Wierszyłłowski.

100% Design
Od 17 do 20 września 2014 roku
London Design Festival
Earls Court, Londyn

Dodaj komentarz