Dokończ minipowieść Leopolda Tyrmanda

Wydawnictwo MG ogłasza konkurs literacki na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda Wędrówki i myśli porucznika Stukułki.

Leopold Tyrmand „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki” (źródło: materiały prasowe)

Leopold Tyrmand „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki” (źródło: materiały prasowe)

Leopold Tyrmand pozostawił w swoim dorobku stanowiącą fabularną całość, acz niedokończoną minipowieść Wędrówki i myśli porucznika StukułkiChwila, w której poznajemy Jana Franciszka Stukułkę, porucznika służby czynnej 305 pułku piechoty, jest cząstką drugiego dnia wojny, kiedy to Polska stała się początkowo natchnieniem świata, później zaś, pod koniec — nieodzownym elementem popularnej gry pt. Co mam zrobić z tym fantem, który trzymam w ręku?

Wydawnictwo MG, mając na celu zarówno popularyzację twórczości Leopolda Tyrmanda, jak i promocję współczesnej literatury polskiej, postanowiło zorganizować konkurs literacki na dokończenie tej minipowieści.

Oficjalne ogłoszenie konkursu oraz promocja oryginalnej książki Wędrówki i myśli porucznika Stukułki odbędzie się 1 października w siedzibie Muzeum Literatury Polskiej im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Konkurs odbywa się pod patronatem Mary Ellen Tyrmand i Matthew Tyrmanda.

Konkurs literacki na dokończenie powieści Leopolda Tyrmanda Wędrówki i myśli porucznika Stukułki
Oficjalne ogłoszenie konkursu: 1 października 2014 roku
Organizator: Wydawnictwo MG

1 komentarz do artykułu “Dokończ minipowieść Leopolda Tyrmanda”

  1. Krzysztof

    Dałem się nabrać na konkurs wydawnictwa MG na dokończenie powieści Tyrmanda. Przypuszczam, że ten konkurs jest fikcją literacką. Wysłałem pracę kurierem pocztowym na podany przez organizatowa adres. Przesyłka była dwukrotnie awizowana. W końcu została do mnie odesłana przez pocztę. Musiałem zapłacić również za zwrot. Razem sześćdziesiąt cztery złote. Organizator nie odpowiada ma maile. Ostrzegam przed nierzetelnością tego wydawcy.

    Krzysztof Rejmer

Dodaj komentarz