• 2014-09-17

Mord. Oparte na faktach – scenariusz napisało samo życie

Czysta ReForma – Teatr Odwrócony proponuje swoim widzom krwawy teatralny spektakl, Mord. Oparte na faktach.  Premiera odbędzie się 20 września o godzinie 20.00.

„Mord. Oparte na faktach” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Mord. Oparte na faktach” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Chłopy i baby, krowy, konie, ryby i psy – wszystko co żywe, kiedyś przestanie być żywe. Zrobi miejsce nowemu. A to nowe pożyje chwile i skończy tak samo jak to stare, tyle że później. No i tak w kółko. Słońce wstaje i znika, zboże rośnie, potem się je, ciach! ścina… Przyroda jest mądra, ma swój rytm. Mówią, że przyroda na wsi jest tak pospolita jak ludzie w mieście. Może to i prawda… Tylko czy ci ludzie też tam mądrzy, kto wie? Jeden Pan Bóg.

Bo na wsi to ludzie mieszkają różni. Wścibscy, pyskaci, złodzieje i obiboki. Paru mądrych i kilku dobrych też się znajdzie. No i baby też są. Wszyscy oni razem, do kupy, planują, pracują, modlą się i seksy uprawiają. No ale co z tego, jak każdy może umrzeć w każdej chwili. Bo takie życie. To zdrowia braknie, to pecha przybędzie. Chwila nieuwagi i trach! – ręka w maszynie. I krew, płacze, szkoda gadać.

Mówi się , że chłop żywemu nie przepuści. I ziarenko prawdy w tym jest. Bo czasem się zdarza, że te chłopy i baby to się nawzajem mordują…

Mord. Oparte na faktach – spektakl o świeżym krowim mleku i ciepłej krwi, prosto, z człowieka. Obydwa produkty nie pasteryzowane, poddane delikatniej obróbce termicznej, z kontrolowanych upraw, bez polepszaczy smaku. Przeznaczone do pięciokrotnego użycia – tylko przez widzów dorosłych.

Spektakl Mord. Oparte na faktach
Premiera: 20 września 2014 roku
Czysta ReForma – Teatr Odwrócony
Kraków

Dodaj komentarz