Gombrowicz ponownie rusza (w) świat

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na drugą odsłonę muzyczno-literackiego wydarzenia Gombrowicz rusza (w) świat. W niedzielę, 21 września, o godzinie 17.00 wystąpi Mariusz Bonaszewski, a w części muzycznej pojawi się Dominika Barabas.

„Gombrowicz rusza (w) świat”, plakat, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Gombrowicz rusza (w) świat”, plakat, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariusz Bonaszewski to aktor teatralny i filmowy związany z Teatrem Narodowym.  Zaprezentuje on monolog z opartego na twórczości Gombrowicza Błądzenia, legendarnego spektaklu w reżyserii Jerzego Jarockiego.

W części muzycznej zaś – inaczej niż było to zaplanowane – wystąpi Dominika Barabas, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej i kilku innych konkursów dla wykonawców piosenki z tekstem. To niezwykle utalentowana wokalistka, która świetny głos łączy umiejętnie z literacką i aktorską ekspresją. Młodej wokalistce towarzyszyć będą muzycy tworzący grupę Dominika Barabas Band.

Publiczność uczestnicząca w pierwszej odsłonie projektu Gombrowicz rusza (w) świat miała już okazję przekonać się, że Muzeum Gombrowicza jest bardzo dobrym miejscem na promocję młodych i naprawdę wybitnych twórców.

W pierwszej części wydarzenia, które odbyło się na początku sierpnia, usłyszeliśmy koncert tang w wykonaniu Anny Dereszowskiej i Machina del Tango, a także fragmenty Wspomnień polskich w interpretacji Jarosława Rabendy.

Cyklem Gombrowicz rusza w świat wsolskie muzeum przypomina, że w tym roku mija siedemdziesiąta piąta rocznica wyjazdu Gombrowicza z Polski. Pisarz na emigracji pozostał do końca swojego życia.

Gombrowicz rusza (w) świat
21 września 2014 roku, godz. 17.00
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Dodaj komentarz