• 2014-09-16

Mahmoud Ahmed i Kierunek Etiopia | 10. Festiwal Skrzyżowanie Kultur

26 września na scenie 10. Festiwalu Skrzyżowanie Kultur pojawi się król abisyńskiego soulu Mahmoud Ahmed, a następnego dnia w namiocie festiwalowym eksperci i pasjonaci przybliżą festiwalowej publiczności etiopską muzykę i literaturę.

Mahmoud Ahmed, (źródło: materiały prasowe orgazniatora)

Mahmoud Ahmed, (źródło: materiały prasowe orgazniatora)

Mahmoud Ahmed słynie z energetycznych, pełnych pasji koncertów, podczas których publiczność rzadko jest w stanie usiedzieć na miejscu. Zapewne stąd jego przydomek etiopski Michael Jackson. Śpiewa w języku amharskim o sprawach uniwersalnych: miłości, pokoju, tradycji.

Wszyscy, którzy o etiopskiej muzyce i literaturze chcą dowiedzieć się więcej 27 września powinni wybrać się na spotkanie Kierunek Etiopia. W namiocie festiwalowym poprowadzi je dziennikarz Polskiego Radia Kuba Borysiak. Jego gośćmi będą: Michal Lipszyc – wybitny tłumacz literatury, pod którego redakcją powstał najnowszy numer Literatury na świecie poświęcony Etiopii oraz Francis Falceto – odkrywca i promotor etio-jazzu, wydawca ponad 30 płyt Ehtiopiques.

O kulturze i historii rodzinnego kraju Mahmouda Ahmeda opowie także dr Hanna Rubinkowska-Anioł. A swoim świeżym spojrzeniem na muzyczne tradycje Etiopii podzieli się reżyser Maciej Bochniak, który pracuje właśnie nad filmem dokumentalnym Ethiopiques – bunt duszy.

Mahmoud Ahmed i Kierunek Etiopia
26 września 2014 r., godz. 19.00
27 września 2014 r., godz. 17.00
Warszawa

Dodaj komentarz