• 2014-09-16

Uwodziciel | Premiera w Teatrze Powszechnym

19 września Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na premierę spektaklu Uwodziciel reżyserowanego przez Karolinę Kirsz. Spektakl jest częścią projektu Teatr w klasie. Cykl spotkań teatralnych.

„Uwodziciel” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Uwodziciel” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeśli kogoś skutecznie uwodzisz, to masz nad nim władzę. A jeśli masz władzę, to masz i przyjemność z jej posiadania. Czujesz się silniejszym, mądrzejszym, piękniejszym, ale czy nie powinieneś się też czuć bardziej odpowiedzialnym? Szczególnie jeśli uprawiasz tak trudny zawód jak tytułowy uwodziciel? Uwodziciel to monolog młodego, dobrze się zapowiadającego ucznia, któremu spryt i manipulacja pomyliły się z życiową zaradnością.

To już trzecia edycja projektu, który polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu cyklu spotkań teatralnych odbywających się w klasach szkolnych. W pierwszej edycji zrealizowane zostały spektakle oparte na tekstach zagranicznych dramatopisarzy: Sebastian X w reżyserii Grażyny Kani oraz Biedna ale sexi w reżyserii Wojciecha Urbańskiego.

Do przygotowania kolejnych premier Teatr zaprosił rodzimych autorów, przeprowadzając konkurs na polski dramat współczesny dla młodzieży. Pierwszą laureatką konkursu, której tekst Pro An(n)a został włączony w projekt, została Marzena Ryłko (spektakl w reżyserii Małgorzaty Głuchowskiej). Kolejnym tekstem był dramat Piotra Przybyły, pt. Kolorowa, czyli biało-czerwona (spektakl w reżyserii Marcina Hycnara).

Spektakl Uwodziciel
19 września 2014 roku
Teatr Powszechny
Warszawa

Dodaj komentarz