Warsztaty architektoniczne OSSA w Katowicach

Jesienna odsłona warsztatów OSSA będzie miała miejsce od 19 do 26 października w Katowicach. Impreza organizowana jest przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej i katowicki Oddział SARP. Tematem przewodnim spotkania będzie Akupunktura miasta.

„OSSA” – Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, plakat (źródło: materiały prasowe)

„OSSA” – Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, plakat (źródło: materiały prasowe)

Po Gliwicach i Chorzowie czas na kolejną edycję warsztatów OSSA na Śląsku.

Ta raczkująca jeszcze idea urbanistyczna będzie realizowana w charakterystycznych dla pejzażu Katowic pustostanach. Katowice stanowią syntezę wszystkich problemów i wyzwań stojących przed polskimi i europejskimi miastami. Przemysłowy charakter miesza się ze spuścizną modernistycznych idei i śladami po transformacji ustrojowej i gospodarczej.

W ostatnich latach w Katowicach rozgorzały burzliwe dyskusje na temat przyszłości miasta i drogi jego rozwoju. Uczestnicy warsztatów postarają się określić próbne modele rozwiązywania kluczowych problemów miasta i regionu.

W programie warsztatów znajdą się spotkania ze znanymi architektami polskimi, jak i zagranicznymi, wycieczki przedstawiające specyfikę regionu, panele dyskusyjne i spotkania z mieszkańcami. Swoją obecność potwierdził fiński architekt, prelegent, Marco Casagrande oraz tutorzy z Polski i zagranicy: Antoni Domicz, Paweł Jaworski, Jacek Krych, Mateusz Mastalski, Bogusław Barnaś, Aleksandra Wasilkowska, Bertrand Schippan (NED), Francisco Rodriquez (ESP), Yuen Fung Cheung (UK), Estar Studio (ESP).

„OSSA KATO” – Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, logo (źródło: materiały prasowe)

„OSSA KATO” – Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, logo (źródło: materiały prasowe)

OSSA 2014 Katowice zbiegnie się w czasie ze Śląskimi Dniami Architektury – imprezą prowadzaną przez SARP Katowice.

Aby wziąć udział w warsztatach architektonicznych OSSA Katowice 2014 należy wykazać się kreatywnością, wysyłając wstępniak. Temat do opracowania to: Warstwy.

Swoje zgłoszenie może wysłać każdy student kierunku architektura i urbanistyka, architektura wnętrz, architektura krajobrazu itp. spośród uczelni polskich i zagranicznych oraz absolwenci, którzy obronili dyplom nie później niż rok od daty warsztatów.

Zgłoszenia można składać do 3 października 2014 do godziny 23.59.

Jesienna OSSA – Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury
Od 19 do 26 października 2014 roku
Katowice

Dodaj komentarz