• 2014-09-15

Kajko i Kokosz jako słuchowisko

Już w październiku będzie można posłuchać historii Kajko i Kokosza opowiedzianej głosem Piotra Fronczewskiego. W słuchowisku Kajko i Kokosz. Szkoła  Latania udział wzięli m.in. Abelard Giza i Wojciech Tremiszewski z kabaretu Limo oraz Agnieszka Matysiak, Krystyna Tkacz, Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik i Piotr Pręgowski.

Okładka słuchowiska „Kajko i Kokosz, Szkoła latania”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Okładka słuchowiska „Kajko i Kokosz, Szkoła latania”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najsłynniejsza polska dziecięca seria komiksowa, po filmie animowanym, grach, przedstawieniu teatralnym i przekładzie na gwarę śląską, doczekała się także wersji dźwiękowej. Słuchowisko na podstawie albumu p.t. Szkoła latania autorstwa Janusza Christy powstało w warszawskim studiu nagraniowym Sound Tropez, które specjalizuje się w słuchowiskach na podstawie komiksów.

Kajko i Kokosz to seria komiksowa, w której główni bohaterowie, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła, dzielnie bronią Mirmiłowa przed Zbójcerzami pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.

Szkoła latania to pierwszy komiks z serii wydany w 1975 roku. Kasztelan Mirmił chcąc nauczyć się latać na miotle wyrusza wraz Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Ich nieobecność wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na Mirmiłowo…

Kajko i Kokosz. Szkoła latania – słuchowisko
Prapremiera: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi (od 3 do 5 października 2014 roku)
Premiera: 16 października 2014 roku
Produkcja: Sound Tropez Studio

Dodaj komentarz