• 2014-09-15

Jacek Sobociński – Taiken Mokuroku w Pionovej

Od 13 września w Galerii Pionova w Gdańsku można oglądać wystawę fotografii Jacka Sobocińskiego pt. Taiken Mokuroku – Księga – vol. 2.

Fot. Jacek Sobociński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Jacek Sobociński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Taiken Mokuroku – Księga – vol.2. Jest to druga prezentacja artysty z cyklu Taiken Mokuroku, rok temu była prezentowana pierwsza część zatytułowana Katalog doświadczeń butoh. Wystawę uświetni performance współpracującego przy projekcie Teatru AMAREYA (w składzie: Katarzyna Pastuszak, Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska) pt. Księga Ciała, który odbędzie się w dniu wernisażu o godzinie 18.00.

…krocząc dalej w procesie duchowym zwanym butoh dotarliśmy do kolejnego etapu, obywającego się już bez żadnej, choćby szczątkowej scenografii i mniej lub bardziej wymyślnych ozdobników: jako medium pozostała czysta cielesność, skądinąd najbardziej strawna dla zachodniego widza, i właśnie poprzez nią próbowaliśmy dotrzeć do istoty umysłu. Tak więc podróż przez ciało stała się podróżą do własnej podświadomości, świadomą dezintegracją, alchemiczną transmutacją, szamańskim zejściem do świata zmarłych po to, by skontaktować się z własnymi demonami…

Jacek Sobociński, Podróż przez ciało (fragment tekstu)

Jacek Sobociński, Taiken Mokuroku – Księga – vol. 2.
Wernisaż: 13 września 2014 roku, godz. 17.00
Wystawę można oglądać do 28 września 2014 roku
Galeria Pionova w Gdańsku

Dodaj komentarz