• 2014-09-13

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form – Karbidka

Do 26 września można nadsyłać zgłoszenia do II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych Form – Karbidka. Festiwal odbędzie się 10 październik w Siemianowickim Centrum Kultury – Parku Tradycji.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form – KARBIDKA 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form – KARBIDKA 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału organizatorzy zapraszają twórców i grupy teatralne z całej Polski, którzy chcą poprzez ten rodzaj sztuki wyrazić swoje poglądy i wartości. Forma wypowiedzi jest dowolna – od teatru słowa, poprzez teatr tańca, cienia aż po pantomimę czy komedię. Zgłoszenia można przesyłać do 26 września. Festiwal będzie miał charakter konkursowy, jednakże będzie to także wyjątkowa możliwość konfrontacji i wymiany swoich doświadczeń, poglądów, zapoznania się z różnorakimi nurtami i formami zarówno twórców jak i widzów.

Podczas pierwszej edycji widzowie mogli zobaczyć siedem wyjątkowych spektakli (ze Stalowej Woli, Krakowa, Częstochowy, Chrzanowa, Wieliczki, Katowic i Świętochłowic). Każdy występ był poddawany ocenie przez jury, któremu przewodniczył dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Dzieci Zagłębia – Dariusz Wiktorowicz. Dodatkowo każdy z widzów i uczestników mógł wysłuchać wykładu na temat scenografii oraz zobaczyć pozakonkursowy spektakl Gerda w wykonaniu Teatru Sztuk z Jaworzna. Wstęp na wszystkie spektakle dla widzów jest bezpłatny.

II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych Form – Karbidka
Nadsyłanie zgłoszeń: do 26 września 2014 roku
Przegląd spektakli: 10 października 2014 roku
Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji
Siemianowice Śląskie
 

Dodaj komentarz