• 2014-09-13

Małe jest dzielne! WRO zaprasza na Niedzielny Poranek

14 września, jak zawsze o godz. 12.30, we wrocławskim Centrum Sztuki WRO odbędzie się Niedzielny Poranek Filmowo-Warsztatowy. Zaprezentowane zostaną kolejne filmy animowane w cyklu Przedszkole Mediów.

Niedzielny Poranek Filmowy: „Małe jest dzielne!” (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy: „Małe jest dzielne!” (źródło: materiały prasowe)

Nieduże bądź całkiem małe, leśne i polne (a czasem domowe) zwierzątka co i rusz spotykają na swojej drodze kogoś ciekawego lub groźnego. Wynikają z tych spotkań liczne towarzyskie perypetie, niekiedy przygodowe i trzymające w napięciu, a niekiedy pozwalające się po prostu dobrze bawić. Animowane postacie, dzięki swojemu sprytowi, mimo iż stworzenia to dość niepozorne, zawsze wychodzą z przygodowych sytuacji obronną łapką.

Drugi wrześniowy Niedzielny Poranek Filmowy zapowiada się bardzo barwnie. Mali widzowie pomogą świerszczowi i wysłuchają jego koncertu, następnie spotkają niechcianego intruza-włóczęgę i będą musieli sobie z nim poradzić, a na deser wylądują u cioci na imieninach.

Niektóre z filmów to odcinki Przygód Myszki, serialu animowanego realizowanego w latach 1976–1983 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej według pomysłu Władysława Nehrebeckiego.

Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają związane z filmami, przygotowane przez zespół Centrum Sztuki WRO, zabawy warsztatowe.

Niedzielny Poranek Filmowy: „Małe jest dzielne!” (źródło: materiały prasowe)

Niedzielny Poranek Filmowy: „Małe jest dzielne!” (źródło: materiały prasowe)

Program:

Koncert świerszcza

Myszka spotyka świerszcza, któremu zerwały się w skrzypcach struny. Zabiera go do swojego domku, pociesza go i naprawia mu skrzypce. Potem, kiedy myszka jest chora, wdzięczny świerszcz piękną muzyką umila jej czas rekonwalescencji.

Włóczęga

Pod domkiem myszki pojawia się agresywny szczur i chce zająć jej mieszkanie. Myszka bohatersko broni swojej własności i odpędza intruza.

Imieniny cioci

Na imieninach cioci można nie tylko dobrze zjeść, ale też zrobić coś jeszcze bardziej pożytecznego, na przykład pogodzić zwaśnioną solenizantkę z sąsiadem – chomikiem.

Niedzielny Poranek Filmowo-Warsztatowy: Małe jest dzielne!
14 września 2014 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz