Konferencja Stalowa Wola. Miasto Przeszłości – Przyszłość Miasta

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli organizuje w dniach od 27 do 28 września konferencję: Stalowa Wola. Miasto Przeszłości – Przyszłość Miasta. Konferencja adresowana do wszystkich mieszkańców Stalowej Woli odbędzie się w ramach II edycji Dni Dizajnu.

2. Dni Dizajnu, plakat (źródło: materiały prasowe)

2. Dni Dizajnu, plakat (źródło: materiały prasowe)

Zaproszeni specjaliści z Polski skupią się wokół zagadnień związanych z architekturą, wzornictwem, planowaniem uniwersalnym miast przyjaznych mieszkańcom.

Referaty prezentowane będą w trzech blokach tematycznych. Pierwszy z nich Architektura modernistyczna – miejska i przemysłowa odbędzie się w sobotę 27 września w auli stalowowolskiej filii Politechniki Rzeszowskiej, w godz. 14.45–17.30. Drugi: Wzornictwo historyczne a współczesne projektowanie tego samego dnia w godz. 18.30–20.45. Trzeci blok tematyczny: Przestrzeń przyjazna, miasto dostępne odbędzie się w niedzielę 28 września w godz. 16.00–18.00 w hali wystawy COP dla przyszłości.

Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na problem niszczejących, często wybitnych przykładów modernistycznych rozwiązań obszaru COP i przywrócenie ich kulturze polskiej i europejskiej.

Poszczególne spotkania w ramach konferencji staną się okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli środowisk akademickich, opiniotwórczych, twórczych oraz użytkowników obiektów modernistycznych, powstałych w okresie międzywojennym, umożliwi również aktywne włączanie się w debaty nad problemami współczesnej architektury i designu, a także kwestią jakości życia w przestrzenni miejskiej.

Konferencja Stalowa Wola. Miasto Przeszłości – Przyszłość Miasta
W ramach 2. Dni Dizajnu
Od 27 do 28 września 2014 roku
Muzeum Regionalne
Stalowa Wola

Dodaj komentarz