• 2014-09-12

Festiwal WROsound

W tym roku Festiwal WROsound odbędzie się 24 i 25 października we wrocławskim Imparcie. Szósta edycja festiwalu powraca w nowej formule, z nowym szefem artystycznym, nowymi brzmieniami i pod skróconą, ale poszerzającą horyzont nazwą – WROsound.

Festiwal WROsound (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal WROsound (źródło: materiały prasowe organizatora)

Głównym celem festiwalu jest również pokazanie różnorodności i bogactwa nurtów wrocławskiej sceny muzycznej, gdzie prężnie rozwija się kreatywne środowisko, którego potencjał tętni mnogością gatunków. Reprezentantem tej sceny jest We Draw A. Ich electro pop wymyka się łatwej identyfikacji i rozmywa falą elektroniki, a członkowie zespołu staranie ukrywają swoją tożsamość. Duet zdradza jednak powiązania z wytwórnią prowadzoną przez muzyków popularnego Kamp!, w której tej jesieni ma wydać debiutancką płytę. Możemy się więc spodziewać dźwięków wysmakowanych syntezatorów z domieszką nie mniej eleganckich tanecznych rytmów.

W tym roku WROsound nie ogranicza się jednak tylko do Wrocławia, ale wyrusza w muzyczną podróż szlakiem Odry. Jednym z przystanków na drodze jest Szczecin, z którego pochodzi Kristen. Zespół ten to ciepło strun Michała Bieli przyprószone surowością rytmów braci Mateusza i Łukasza Rychlickich. Bardzo inteligentne gitarowe granie prowadzące do nieoczywistych, czasem hałaśliwych miejsc. Polska scena alternatywna czekała na ich powrót, na szczęście nowe piosenki (nagrane z gościnnym udziałem Macieja Bączyka z wrocławskiego zespołu Małe Instrumenty) będą miały swoją premierę 30 września. Oczywiście będzie można je usłyszeć również na WROsoundzie.

To dopiero początek muzycznych ogłoszeń. Podczas WROsoundu zagra 12 zespołów z kręgu szeroko pojętej alternatywy. Kolejne nazwy będą stopniowo podawane przez organizatorów, którzy zapewniają o wysokim poziomie muzycznym wykonawców.

Już niedługo, bo w 2016 roku, Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Festiwal ten chce przygotować nas do tego wydarzenia, prezentując naturalność inspiracji przepływających z Odrą przez niemal pół Europy. WROsound ma szansę stać się jednym z najważniejszych instrumentów w wielkiej symfonii święta europejskiej kultury.

Festiwal WROsound
24 i 25 października 2014 roku
Impart
Wrocław

Dodaj komentarz