Rodzinne warsztaty Moje miasto Warszawa

Od 20 września w Domu Spotkań z Historią będą odbywać się warsztaty varsavistyczne dla najmłodszych Moje miasto Warszawa.

Plakat warsztatów „Moje miasto Warszawa”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat warsztatów „Moje miasto Warszawa”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Moje miasto Warszawa to cykl dziesięciu warsztatów, mający na celu przybliżyć najmłodszym mieszkańcom stolicy jej architekturę i zabytki oraz uwrażliwić na estetykę przestrzeni publicznej.

Warsztaty zaczniemy od przybliżenia najbliższego otoczenia, w którym żyjemy – domu, mieszkania, podwórka, dzielnicy, by następnie spojrzeć na Warszawę z perspektywy dużej aglomeracji, stolicy Polski i przyjrzeć się jej zabytkom, zieleni i komunikacji. Chcemy pokazać najmłodszym warszawiakom jak funkcjonuje miasto oraz jaki my, mieszkańcy, mamy na niego wpływ – mówi Patrycja Jastrzębska, koordynator warsztatów.

Zajęcia będą poruszały określone zagadnienia związane z edukacją architektoniczno-estetyczną i dziedzictwem kulturowym. Są one częścią projektu Tu było, tu stało, który popularyzuje wiedzę o zabytkach i architekturze Warszawy i uwrażliwia na estetykę przestrzeni miejskiej.Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami.

Warsztaty Moje miasto Warszawa
Każda sobota od 20 września do 6 grudnia 2014 r., godz. 12.00
Dom Spotkań z Historią, ul Karowa 20
Warszawa

Dodaj komentarz