• 2014-09-12

Teatr Mały w Łodzi – otwarcie sezonu

Po wakacyjnej przerwie działający przy C.H. Manufaktura Teatr Mały otwiera nowy sezon artystyczny: pierwsze przedstawienie już 18 września.

„Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia”, plakat, (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia”, plakat, (źródło: materiały prasowe organizatora)

We wrześniu widzowie Teatru Małego będą mogli podziwiać twórczość mistrza małych form. Jednoaktówki dziewiętnastowiecznego dramatopisarza – Oświadczyny, Niedźwiedź oraz Łabędzi śpiew połączone kanwą melodyjnej piosenki po raz kolejny staną się okazją do Romansu z Czechowem. Sceniczna historia poprowadzi gości poprzez zabawne, sytuacyjne scenki przywodzące na myśl codzienne życie mieszkańców carskiej Rosji.

W piątek, 26 września, Teatr Mały zaprosi na premierową wycieczkę w czasie do barwnych i pełnych absurdu czasów PRL-u. Spektakl Młynarski sentymentalnie: Wesołego powszechnego dnia to nostalgiczna opowieść snuta za pomocą piosenek Wojciecha Młynarskiego. Libretto napisane w latach 80. ma wymiar uniwersalny i opowiada o niezmiennych wartościach istotnych w życiu każdego człowieka, stosunkach międzyludzkich, rodzinie i poszukiwaniu miłości.

W jesiennym repertuarze nie zabraknie popularnego spektaklu Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji), czyli żartobliwej wariacji na temat
dzieł najsłynniejszego dramaturga. To propozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać twórczość Szekspira w pigułce, miłośników literatury angielskiej, amatorów komedii oraz osób, które cenią pastisz i parodię w doskonałym wydaniu.

Ten nietypowy zestaw to efekt połączenia fragmentów fabuł z żonglerką popularnymi cytatami oraz odwołaniami do stereotypowej znajomości jego dzieł. Nie zabraknie Makbeta w góralskim klimacie, Romea i Julii zagranych, zgodnie z zasadami teatru elżbietańskiego, wyłącznie przez męską obsadę, Kronik królewskich w formie meczu piłkarskiego oraz Otella zaprezentowanego w rytmie rapu. Na widzów czeka wiele niespodziewanych zwrotów akcji podanych w lekkiej i zabawnej formie.

Teatr Mały – otwarcie sezonu
18 września 2014 r.
Teatr Mały, ul. Drewnowska 58
Łódź

Dodaj komentarz