Assaf Gruber i Kukułcze jajo w tarnowskim BWA

BWA w Tarnowie, MFMSW w Krakowie i IHS UJ zapraszają na wystawę pt. Kukułcze jajo, która zostanie otwarta 20 września na Dworcu PKP w Tarnowie. Jest to 3. odsłona tarnowskiej Wystawy stałej Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Dworzec PKP w Tarnowie – miejsce „Wystawy stałej” MFMSW, fot. Paweł Topolski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dworzec PKP w Tarnowie – miejsce „Wystawy stałej” MFMSW, fot. Paweł Topolski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fragment tekstu kuratorskiego:

Otrzymaliśmy propozycję przygotowania wystawy w oparciu o kolekcję prac Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jako studenci modułu kuratorskiego historii sztuki UJ. Dostaliśmy pełną swobodę i tylko jeden warunek: wystawienie Difficult Freedom Assafa Grubera.

Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej powołana została jesienią 2004 roku przez Sejmik Województwa Małopolskiego w odpowiedzi na zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Program Kultury Znaki czasu. Celem rządowego projektu jest wypełnienie wieloletnich zaległości w gromadzeniu dzieł sztuki współczesnej w zbiorach publicznych i wspomaganie instytucji i organizacji realizujących program Znaki czasu. Celem Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej jest tworzenie autonomicznej kolekcji sztuki oraz promocja i popularyzacja polskiej i europejskiej sztuki współczesnej.

Widok poprzedniej edycji „Wystawy stałej” MFMSW, fot. Grzegorz Powroźnik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widok poprzedniej edycji „Wystawy stałej” MFMSW, fot. Grzegorz Powroźnik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Kukułcze jajo powstała w ramach partnerstwa MFMSW, BWA w Tarnowie i Instytutu Historii Sztuki UJ.

Wystawa stała w Tarnowie jest wspólnym przedsięwzięciem Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie i Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej.

Otwarcie towarzyszy Plenerowi BWA / Tarnów 2014 ogólnopolskiemu zjazdowi pracowników instytucji tworzących dawną sieć BWA (BWA w Tarnowie, 18-20.09.2014)

Artyści: Teresa Bujnowska, Assaf Gruber, Katarzyna Józefowicz, Zbigniew Libera, Piotr Lutyński, Jadwiga Sawicka

Zespół kuratorski pod kierunkiem dra hab. Andrzeja Szczerskiego / Instytut Historii Sztuki UJ: Robert Domżalski, Agata Jabłońska, Katarzyna Janik, Katarzyna Kowalska, Martyna Nowicka

Kukułcze jajo
3. odsłona tarnowskiej Wystawy stałej Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
Wernisaż: 20 września 2014 roku, godz. 20.00
Wystawa potrwa do 16 listopada 2014 roku
Dworzec PKP
Pl. Dworcowy 4
Tarnów

Dodaj komentarz