• 2014-09-12

Europejski Dzień Kultury Żydowskiej: kobiety w judaizmie

14 września Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie zaprasza na obchody Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej.

„Europejski Dzień Kultury Żydowskiej: kobiety w judaizmie” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Europejski Dzień Kultury Żydowskiej: kobiety w judaizmie” – plakat (źródło: materiały prasowe)

16.00 Panel dyskusyjny Być Żydówką we współczesnym Krakowie

W Krakowie istnieje niewielka, ale prężnie działająca społeczność żydowska. Z okazji Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej, który w tym roku odbywa się pod hasłem Kobiety w Judaizmie, organizatorzy zaprosili do muzeum jej przedstawicielki, by opowiedziały o wyzwaniach i trudnościach, a także o pozytywnych aspektach bycia Żydówką we współczesnym Krakowie.

19.30 Europejski Dzień Kultury Żydowskiej: Koncert Deborah Weitzman

Deborah Weitzman pochodzi z Nowego Jorku (jej żydowscy dziadkowie pochodzili z Warszawy); wiele podróżowała i mieszkała w różnych częściach świata. Podróże uformowały ją i nadały jej muzyce, pisarstwu i nauczaniu wyjątkowy wymiar.

Jej bogata w emocje twórczość muzyczna, literacka i poetycka zdobyła uznanie i była nagradzana przez American Society of Composers and Artists (ASCAP). Deborah Weitzman od lat występuje jako aktorka oraz pisząca teksty piosenkarka, prowadzi warsztaty pisania tekstów, śpiewu, ruchu i kreatywnej ekspresji zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wydała swoją pierwszą książkę, Pandora Learns to Sing (spotkanie wokół tej książki odbędzie się 13 września w księgarni Massolit). Deborah Weitzman mieszka obecnie w Oslo i Berlinie, ciągle występuje i pracuje nad powieścią oraz nad nowym albumem.

Wydarzenie jest częścią programu Muzeum Znaczy Więcej.

Wstęp wolny.

Europejski Dzień Kultury Żydowskiej: kobiety w judaizmie
14 września 2014 roku
Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Dodaj komentarz