• 2014-09-12

Doktor Dolittle i przyjaciele | Premiera spektaklu w Teatrze Nowym

20 września w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbędzie się premiera spektaklu Doktor Dolittle i przyjaciele.

„Doktor Dolittle i przyjaciele” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Doktor Dolittle i przyjaciele” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Doktor Dolittle i przyjaciele to światowy bestseller literatury dziecięcej, po który sięgnęli m. in. reżyserzy filmowi, twórcy bajek animowanych, audycji radiowych i gier komputerowych. W 1998 roku o fenomenie Doktora Dolittle przypomniał Eddie Murphy, wcielając się w rolę tytułowego bohatera.

Pierwsza z dwunastu części powieści o przygodach wesołego weterynarza ukazała się w 1920 roku, stając się po pierwszej wojnie światowej jedną z najważniejszych lektur małego czytelnika obok takich książek, jak: Kubuś Puchatek Alana Aleksandra Milne, Emil i detektywi Ericha Kästnera czy Mary Poppins Pameli Lyndon Travers.

Tytuł Doktor Dolittle i przyjaciele na stałe wszedł do repertuaru teatrów na całym świecie. Zajrzyj do Nowego, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosię Geb-Geb cięgle myśli o jedzeniu. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom udasz się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.

Doktor Dolittle i przyjaciele
20 września 2014 roku
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Dodaj komentarz