• 2014-09-11

Interference Festival – Mister D. na gali rozdania nagród konkursowych

Gala rozdania nagród konkursowych Interference Festival będzie miała miejsce 14 września w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Uświetni ją występ Mister D. – muzycznego wcielenia Doroty Masłowskiej.

Interference Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

Interference Festival, plakat (źródło: materiały prasowe)

Nagrodą w Interference Festival jest Pixel i zostanie on przyznany w 10 kategoriach konkursowych.

Wydarzenie poprowadzi trójmiejski dziennikarz Przemysław Gulda. Nagrody wręczą osobistości ze świata kultury i sztuki, w tym Krzysztof Materna, Kobas Laksa oraz Czesław Mozil jako członkowie jury konkursowego.

Nagrodę honorową za całokształt twórczości i wyjątkową wrażliwość estetyczną odbierze Józef Robakowski – wybitny eksperymentator, autor filmów, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych.

Galę uświetni występ Doroty Masłowskiej jako Mister D.

Mister D. – to muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Album to autorska, domowa mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej to psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania. W lutym 2014 r. nakładem Galerii Raster ukazała się płyta Mister D. zatytułowana Społeczeństwo jest niemiłe. Jak przyznaje Masłowska, wyjście z literatury w świat piosenek stało się gestem otwierającym nie tylko nowe możliwości retoryczne, ale też uwalniającym. Jak dotąd trzy piosenki z płyty doczekały się teledysków. Były to Ryszard, Hajs oraz Chleb. Szczególnie ten ostatni wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się m.in. Vogue, Dazed and Confused czy Huffington Post.

Interference Festival – Interference to dosłownie: zakłócenia, interwencje, wtrącanie, mieszanie się. Niespokojny duch festiwalu ma za zadanie wprowadzić twórczy ferment artystyczny do oferty kulturalnej Gdańska. Inspirowany międzynarodowymi, spektakularnymi festiwalami sztuk wizualnych Interference Festival ma na celu wyłonienie czołówki twórców krótkich form wizualnych. To doceolowa pierwsze na tak wielką skalę spotkanie artystów, producentów, realizatorów krótkich form wizualnych, stanowiące przegląd najciekawszych i najnowszych tendencji w dziedzinie krótkiego metrażu – począwszy od teledysków, poprzez reklamy, czołówki, jingle, video art, eksperymenty na pograniczu sztuk, formy internetowe. Festiwal charakteryzuje się zarówno innowacyjną i otwartą formułą, wykorzystującą najnowocześniejsze bezprzewodowe technologie, a także kanały dystrybucji dostępne poprzez sieć internetową. Przeglądy, prezentacje konkursowe i pozakonkursowe wzbogacone będą o program towarzyszący w postaci warsztatów, dyskusji i koncertów.

Gala rozdania nagród konkursowych Interference Festival
1. Festiwalu Form Komunikacji Wizualnej
14 września 2014 roku, godz. 20.00
Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1
Gdańsk

Dodaj komentarz