Michał Kliś między znakiem a śladem

Od 9 października w katowickim Rondzie Sztuki będzie można oglądać wystawę prac Michała Klisia pt. Znak/Ślad. Jest to ekspozycja inaugurująca rok akademicki 2014/2015 na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Autor pracy: Michał Kliś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Michał Kliś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Kliś (ur. 1945) – grafik, grafik-projektant, rysownik, wykładowca akademicki. Od ukończenia ASP w Krakowie, Filia w Katowicach, w 1974 roku, stale związany z uczelnią jako wykładowca, dziekan i wreszcie – pierwszy Rektor samodzielnej ASP w Katowicach. Od ukończenia studiów nieprzerwanie zajmuje się plakatem, projektowaniem znaków, grafiką warsztatową, ilustracją książkową, rysunkiem i malarstwem. (…)

Zaprojektował setki plakatów. Klientów miał i ma różnych: instytucje państwowe, instytucje kultury, firmy prywatne. Jednak najczęściej tematy plakatów były i są związane z teatrem (zwłaszcza teatrami bielskimi: Banialuką i Teatrem Polskim) i innymi dziedzinami sztuki, z wydarzeniami ważnymi historycznie. Można zatem powiedzieć, że Michał Kliś komunikuje się ze światem posługując się językiem plakatu, którego własny, autorski dialekt ciągle wzbogaca i rozwija. (…)

(Tekst: Łukasz, syn Michała)

Michał Kliś, Znak/Ślad
Wernisaż: 9 października 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 10 listopada 2014 roku
Rondo Sztuki w Katowicach

Dodaj komentarz