• 2014-09-11

Dezerter powraca z nowym albumem

Legenda polskiego punk rocka, zespół Dezerter, powraca z nowym studyjnym krążkiem. Album będzie nosił tytuł Większy zjada mniejszego.

Cover albumu „Większy zjada mniejszego”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cover albumu „Większy zjada mniejszego”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowa płyta Dezertera zawiera 10 mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia tego roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w Studiu im. Adama Mickiewicza oddział w Warszawie.

Zespół postanowił wykonać krok wstecz i nagrał materiał w technice analogowej, czyli na taśmę magnetyczną i bez pomocy komputerów. Taka formuła wymusiła inny tryb pracy i rejestrowania instrumentów – większość partii należało nagrać na tzw. setkę. To z kolei przełożyło się na brzmienie, które stało się bardziej oldskulowe.

Cztery lata, które minęły od premiery poprzedniego krążka Prawo do bycia idiotą pozwoliły Dezerterom przemyśleć, w którą stronę chcą podążać ze swoim słowno-muzycznym przekazem. Pomimo napisania ponad setki zaangażowanych piosenek dali radę znaleźć jeszcze tematy, o których warto mówić. Ta płyta nie jest lekką rozrywką, kwalifikuje się raczej do wagi ciężkiej i wymaga od słuchaczy zaangażowania intelektualnego.

Dezerter – Większy zjada mniejszego
Premiera: 6 października 2014 r.
Dystrybucja: Mystic Producion

Dodaj komentarz