• 2014-09-10

Bez litości już wkrótce w kinach

26 września na ekrany polskich kin trafi Bez litości w reżyserii Antoine Fuqua. Denzel Wahington wciela się w rolę faceta o ciemnej przeszłości, który ratuje pomaga poznanej dziewczynie wydostać się z opresji.

Kadr z filmu „Bez litości”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Bez litości”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W filmie Bez litości Denzel Washington gra rolę Roberta McCalla, faceta, który jest przekonany, że udało mu się pozostawić za sobą tajemnicza przeszłość i rozpocząć nowe, spokojne życie.

Kiedy jednak spotyka Teri (Chloë Grace Moretz), młodą dziewczynę pozostająca pod kontrolą brutalnych rosyjskich gangsterów, nie może bezczynnie stać z boku i postanawia jej pomóc. Posiada umiejętności, które pozwalają mu wziąć odwet na każdym, kto występuje przeciwko bezbronnym, McCall porzuca narzucony sobie styl nieangażującego się w sprawy innych odludka i odnajduje w sobie pragnienie działania na rzecz sprawiedliwości.

Jego siłą napędową staje się wewnętrzne poczucie prawa i uczciwości oraz chęć odkupienia swoich starych win. Przeszłość Roberta McCalla nie była bowiem bez skazy, ma on na koncie sporo złego, nie jest z tego dumny i stara się na swój sposób zadośćuczynić wyrządzone krzywdy. Jego nowym powołaniem jest wyrównywać szanse i zaprowadzać sprawiedliwość.

Bez litości
Premiera: 26 września 2014 r.
Dystrybucja: United International Pictures

Dodaj komentarz