Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi – Wątek i osnowa

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na dwudniowe warsztaty tkackie z cyklu Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi dla osób 50 plus. Tematem spotkania, które poprowadzi Katarzyna Kida będzie wątek i osnowa.

„Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi”, warsztaty tkackie dla osób 50 plus, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi”, warsztaty tkackie dla osób 50 plus, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przetykając nitki osnowy, wyplatając różnobarwne wątki, nauczymy się tradycyjnych technik ręcznego wytwarzania kilimu i gobelinu. W swoje prace możemy wpleść nie tylko wełniane nitki, ale również stare, nienadające się już do noszenia ubrania, uprzednio pocięte na fragmenty. Przy okazji (ćwiczenie tylko dla chętnych) będziemy mogli wpleść między nitki nasze wspomnienia i historie. Zrobiona przez nas tkanina może również posłużyć do wykonania drobnych przedmiotów codziennego użytku: pasków, torebek…

Uczestnikom organizatorzy zapewniają ramę tkacką, dobrej jakości wełnę i osnowę, oraz miłą, ciepłą atmosferę. Zajęcia poprzedzi krótki pokaz prac artystów zajmujących się tkaniną.

Katarzyna Kida: artystka wizualna, absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, zatrudniona w Galerii Arsenał.

Od ubiegłego roku w ramach Placu Zabaw Arsenał odbywają się spotkania w cyklu Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi adresowane do osób określanych jako 50+. Organizatorzy zapraszają ludzi, którzy we wczesnej młodości próbowali malować, rysować, a później życie przytłumiło te potrzeby. Oraz tych, którzy są na etapie odkrywania i poszukiwania nowych talentów. Proponowane są zajęcia polegające na oswojeniu się z narzędziem, np. malowanie farbami białymi i czarnymi zamiast mierzyć się z używaniem wszystkich kolorów. Rozmowy z artystami o sztuce, ale też o upodobaniach i fascynacjach uczestników warsztatów. Wszystkie zajęcia są poprzedzone oprowadzaniem po aktualnie prezentowanych wystawach.

Prowadzenie: Katarzyna Kida

Trochę mnie gnębi towarzystwo gołębi – Wątek i osnowa
Warsztaty odbędą się 11 września i 2 października 2014 roku od godziny 16.30 do 18.00
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz