• 2014-09-09

Finał Festiwalu i Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej

Od 22 do 29 września trwać będzie finał 17. Festiwalu i Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. To spotkanie ze znakomitymi artystami dla których poetka była i jest ważną inspiracją.

Finał Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Finał Festiwalu i Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gwiazdą Koncertu Galowego będzie Katarzyna Groniec z premierowym recitalem ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej. W koncercie Nowa Energia w piosence wystąpi Anna Smołowik. W Jury oceniającym 10-tkę Finalistów zasiądzie m. in. kompozytor i wieloletni przyjaciel Poetki – Zygmunt Konieczny. Zapowiada się prawdziwe święto dla miłośników piosenki Agnieszki Osieckiej.

Odbywający się w ramach Festiwalu Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej rozstrzygnie się w trakcie Koncertu Finałowego, transmitowanego przez Program III Polskiego Radia. Jury w składzie: Zygmunt Konieczny, Lora Szafran, Agnieszka Obszańska, Monika Strzępka, Wiktor Zborowski wybierze swoich faworytów spośród 10 Finalistów.

Z interpretacjami utworów Poetki wystąpią: Jakub Blokesz, Marta Chyczewska, Ewa Jakubowicz, Piotr Kosewski, Katarzyna Lassak, Irena Melcer, Martyna Sojka, Mateusz Weber, Agata Zakrzewska, Dorota Zygadło. Akompaniować będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jakuba Lubowicza.

W ramach 17. Festiwalu i Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej odbędzie się też koncert jednej z Laureatek Konkursu z lat ubiegłych, czyli Nowa Energia w Piosence. Anna Smołowik, aktorka teatralna i kabaretowa, zaprezentuje swój debiutancki recital pt. Obsesje z tekstami Julii Holewińskiej, w aranżacji Hadriana Filipa Tabęckiego z zespołem.

17. Festiwal i Konkurs Pamiętajmy o Osieckiej
Od 22 do 29 września 2014 roku
Teatr Palladium
Warszawa

Dodaj komentarz