Machinima na Ars Independent Festival 2014

Machinima – twórczość fanowska z pogranicza filmu i gry wideo – odbędzie się po raz kolejny w trakcie Ars Independent Festival. Przegląd odbędzie się 24 września w katowickim kinie Światowid.

„First Person Goomba” w ramach przeglądu Machinima (źródło: materiały prasowe)

„First Person Goomba” w ramach przeglądu Machinima (źródło: materiały prasowe)

Machinima to fanowska twórczość z pogranicza filmu animowanego, wideo-artu, wirtualnych performansu i instalacji czy sztuki komputerowej. Zresztą z demosceny, środowiska komputerowych artystów, czerpie swoje korzenie. Polega na stworzeniu filmu z wykorzystaniem środowiska gry wideo.

W ramach tegorocznego przeglądu w trakcie Ars Independent Festival 2014 zobaczymy 13 obrazów, które powiodą nas od pierwszej w historii machinimy z roku 1996 nakręconej w strzelance Quake (Z pamiętnika kampera), przez queerowe eksperymenty w Second Life (Rezydenci), po rasowe kino kung-fu w Team Fortress 2 (Ucieczka z Chinatown) czy filmy grozy w Minecraftcie (Zachód słońca).

Najciekawszym przy selekcji było odkrywanie, jak dziwaczne i zróżnicowane światy tworzy to wciąż jeszcze młode medium. Nawet jeśli nie wszystko mi się podoba i nie wszystko rozumiem, to i tak budzi to mój szczery podziw – mówi Jacek Wandzel, selekcjoner festiwalu.

Z programem przeglądu Machinima można się zapoznać na stronie organizatora.

Machinima
W ramach Ars Independent Festival 2014
24 września 2014 roku, godz. 11.00
Kino Światowid
Katowice

Dodaj komentarz