• 2014-09-09

4. Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! – akcja crowdfundingowa

Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! z Częstochowy zwraca się z prośbą o wsparcie nadchodzącej, czwartej edycji, która ma odbyć się w dniach od 6 do 12 października.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, logo (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”, logo (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! to filmy, spektakle, instalacje, warsztaty, konkursy, gry miejskie oraz inne artystyczne projekty. To, co je łączy, to fascynacja literaturą. Zaś nadrzędnym celem jest przywrócenie mody na czytanie.

Czytaj! jest wydarzeniem organizowanym co roku w Częstochowie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku. Na początku było to niewielkie przedsięwzięcie współtworzone przez grupkę przyjaciół. Dziś za jego organizację odpowiada specjalnie powstałe w tym celu stowarzyszenie Komunikat. Poprzednie edycje zawsze współtworzyła liczna grupa muzyków, aktorów i artystów, takich jak: Katarzyna Bazarnik, Zenon Fajfer, Piotr Kumor, Marcin Stachoń oraz Natalia Wiśniewska, Ola Cieślak, Matylda Sałajewska, Dariusz Sosiński i Asia Mina.

Do grona pisarzy, którzy włączyli się w Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! należą m.in.: Ignacy Karpowicz, Sylwia Chutnik, Sławomir Shuty, Łukasz Orbitowski, Michał Witkowski, Ziemowit Szczerek, Jarosław Grzędowicz i Maja Lidia Kossakowska. W festiwalu Czytaj! brały udział również całe zespoły i organizacje, takie jak: kolektyw muzyczny Wyłączeni, tyska Grupa Artystyczna Teatr T.C.R., zespół muzyczny L.Stadt z Łodzi czy skład kieleckiego Teatru Ecce Homo. Stowarzyszenie organizuje również mniejsze imprezy w duchu festiwalu pod hasłem Po_czytaj.

Współtwórcą festiwalu może być każdy. Wystarczy tylko odwiedzić serwis crowdfundingowy Wspieram Kulturę i wesprzeć projekt. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wzbogacenie programu wydarzenia o koncerty, wystawy, konkursy, warsztaty i wiele innych atrakcji. W zamian za pomoc można zdobyć specjalne czytajowe pakiety, takie jak: plakaty, zakładki do książek, wlepki. Najhojniejsi ofiarodawcy otrzymają wyjątkowe festiwalowe koszulki oraz zostaną mianowani oficjalnymi Sponsorami Festiwalu.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” (źródło: materiały prasowe)

4. Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj!
Od 6 do 12 października 2014 roku
Częstochowa

Dodaj komentarz