• 2014-09-09

I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych

24 września zostanie zainaugurowany I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego we współpracy z Akademią Muzyczną w Katowicach.

Apollon Musagete Quartett, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Apollon Musagete Quartett, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach ceremonii otwarcia konkursu, 24 września w Sali Koncertowej AM Katowice zagra renomowany Apollon Musagete Quartett. W programie koncertu znajdą się utwory Josefa Suka, Andrzeja Panufnika oraz Ludwiga van Beethovena.

W konkursie weźmie udział 8 zespołów z Polski, Czech i Wlk.Brytanii. Ich grę w 2-etapowym Konkursie oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie: Arkadiusz Kubica (Silesian Quartet Katowice), Johannes Meissl (Artis Quartet Vienna), Natascha Prischepenko (Artemis Quartet Berlin), Piotr Szumieł (Apollon Musagete Quartet), Marcin Sieniawski (Szymanowski Quartet Hanover) i Józef Kolinek (Prima Vista Quartet Warszawa)

28 września o godz.19.00 w Sali Koncertowej AM Katowice odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i Koncert Laureatów. Oprócz nagród finansowych laureaci otrzymają liczne Nagrody Specjalne, w postaci występów na festiwalach i estradach filharmonicznych w Polsce.

I Międzynarodowy Konkurs Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego
Od 24 do 28 września 2014 r.
Akademia Muzyczna
Katowice

Dodaj komentarz