• 2014-09-08

Niemy Movie w Kinie Praha

Kino Praha zaprasza na nowy cykl Niemy Movie czyli kino (nie)całkiem serio. Cykl rozpocznie pokaz filmu Alicja w krainie czarów z 1915 roku z muzyką i dubbingiem na żywo już 16 września.

Niemy Movie w Kinie Praha, plakat, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niemy Movie w Kinie Praha, plakat, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Niemy Movie prezentuje nieme filmy z muzyką i dubbingiem na żywo. Bogaty repertuar cyklu przypadł do gustu publiczności i organizatorom wielu wydarzeń, także na prestiżowych festiwalach.

Muzyka ilustrująca obraz jest różnorodna, nie zamyka się w ramach jednego gatunku, który mógłby zniechęcać określoną grupę odbiorców – ścieżka dźwiękowa satysfakcjonuje zarówno amatorów muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, akustycznej i elektronicznej. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to doświadczenie integrujące publiczność, która rzadko kiedy spotyka się w jednej sali.

Zespół gra i mówi do niemych filmów na żywo, jednak trochę inaczej niż większość artystów biorących na warsztat ten gatunek. Nieme kino ma swoją powagę. W zderzeniu z dzisiejszym bogactwem środków, kolorem, dźwiękiem, efektami specjalnymi, czarno biały film jest czysty, dostojny, działa na wyobraźnię

Niemy Movie podąża wraz z filmem w scenach przejmujących, ilustruje grozę, smutek, dramat, ale kiedy pojawiają się dłużyzny, nie wahają się nad szybką zmianą klimatu. Efektem jest mozaika emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie.

Niemy Movie w Kinie Praha
Od 16 września 2014 r.
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26
Warszawa

Dodaj komentarz