Zdzisław Beksiński. Rysunki i fotografie

Wystawa rysunków i fotografii, których autorem jest Zdzisław Beksiński będzie prezentowana w dniach od 6 do 28 września w Galerii przy kozach Służewskiego Domu Kultury w Warszawie.

Zdzisław Beksiński, 1990, długopis (źródło: materiały prasowe)

Zdzisław Beksiński, 1990, długopis (źródło: materiały prasowe)

Ekspozycja w Galerii przy kozach składa się z 10 prac rysunkowych i 11 czarno białych fotografii.

Miejsce i czas wystawy zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem pochodzący z Sanoka Zdzisław Beksiński był wieloletnim mieszkańcem osiedla Służew nad Dolinką, na którym znajduje się Służewski Dom Kultury. Otwarcie wystawy tego cenionego w świecie artysty zostało zaplanowane jako jedna z głównych atrakcji kulturalnych towarzyszących otwarciu nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury.

Dopełnieniem ekspozycji będzie zaplanowane na dzień 7 września, na godz. 17.00 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki SDK. Tematem niedzielnego okolicznościowego spotkania będzie dyskusja o książce Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny.

Zdzisław Beksiński (1929–2005) – twórca niezwykle wszechstronny, szerokiej publiczności znany jest z prac malarskich, często mrocznych, apokaliptycznych, ukazujących fantastyczny świat. Od fotografii rozpoczął Beksiński swoją twórczość, prezentując w 1958 r. prace na kilku wystawach: w Warszawie, Gliwicach i Poznaniu. To czarno-białe zdjęcia rozpoczęły jego drogę do sławy.

Zdzisław Beksiński
Wystawa rysunków i fotografii
Od 6 do 28 września 2014 roku, od godz. 10.00 do godz. 20.00
Galeria przy kozach Służewskiego Domu Kultury, ul. J. S. Bacha 15
Warszawa

Dodaj komentarz