Zostań, jeśli kochasz – premiera 12 września

12 września odbędzie się polska premiera filmu Zostań, jeśli kochasz w reżyserii R. J. Cutlera. To niezwykła historia o znajdowaniu swojego miejsca na Ziemi, umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi.

Kadr z filmu „Zostań jeśli kochasz”, (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Zostań jeśli kochasz”, (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Mia Hall to nieśmiała, obiecująca wiolonczelistka, która własnie skończyła szkołę średnią i stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie.

Muzyka odgrywa ogromną rolę w filmie – to ona nadaje sens światu Mii. Muzyka od zawsze towarzyszyła bohaterce, stale rozbrzmiewała w jej domu. Jej ojciec był perkusistą w punkowej kapeli Nasty Bruises, matka zabierała córkę na jego koncerty, a także na koncerty znanych wokalistek, jak Debbie Harry z Blondie. Młodszy brat próbuje sił jako bębniarz, a jego muzycznym idolem jest Iggy Pop.

Introwertyczna Mia obiera jednak inną muzyczną ścieżkę. Ma szansę studiować grę na wiolonczeli w elitarnej, nowojorskiej Julliard School. A jej wielkimi idolami są japoński wirtuoz Yo-Yo Ma i Beethoven.

Gdy wydaje się, że wielka kariera muzyczna staje przed Mią otworem, w jej życiu pojawia się niespodziewanie Adam, lider zespołu rockowego, będącego u progu sukcesu. Chłopak nie może zapomnieć o cichej dziewczynie, która gra na wiolonczeli i która zrobiła na nim wielkie wrażenie, ona natomiast odczuwa głęboką sympatię do zbuntowanego rockmena.

Zostań, jeśli kochasz
Premiera: 12 września 2014 r.
Dystrybucja: Forum Film

Dodaj komentarz