Andrzej Fronczak i Poszukiwania we Włocławku

Od 5 września w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku można oglądać wystawę malarstwa Andrzeja Fronczaka pt. Poszukiwania.

Andrzej Fronczak, „Poszukiwania”, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku, zaproszenie na wystawę (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Fronczak, „Poszukiwania”, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku, zaproszenie na wystawę (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrzej Fronczak urodził się 1 października 1959 roku w Brześciu Kujawskim. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków . Miał 37 wystaw indywidualnych, m.in.: w Lubaniu Śląskim, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Warszawie, Toruniu oraz w ośrodkach polonijnych w Chicago, Detroit i Paryżu. Uczestniczył w 16. plenerach malarskich regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Brał udział w ponad 80. wystawach zbiorowych oraz w wielu konkursach, w tym w 9. o randze międzynarodowej. W 2009 r. otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Włocławka w dziedzinie kultury, a w roku 2012 wyróżnienie.

W 2010 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno-kulturalną. Prace artysty wystawiane były w Polce oraz w Niemczech, Danii, Holandii, Serbii, Włoszech, Ukrainie i Słowacji. Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych, instytucjach państwowych, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Prace są notowane w domach aukcyjnych.

Andrzej Fronczak, Poszukiwania
Wernisaż: 5 września 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 28 września 2014 roku
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Dodaj komentarz