Yuliya Vaganova – Muzeum jako model zmian w społeczeństwie

9 września w Galerii Arsenał w Białymstoku Yuliya Vaganova wygłosi wykład pt. Muzeum jako model zmian w społeczeństwie: Narodowe Muzeum Sztuki Ukrainy – barykady – Majdan (bilet powrotny). Wydarzenie towarzyszy wystawie Pozbawienie zorganizowanej w ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar.

Narodowe Muzeum Sztuki Ukrainy, styczeń, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Narodowe Muzeum Sztuki Ukrainy, styczeń, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Yuliya Vaganova – zastępca Dyrektora w Dziale Wystaw, Partnerstwa i Relacji Międzynarodowych w Narodowym Muzeum Sztuki Ukrainy. Głównym obszarem zainteresowań Vaganovej są projekty interdyscyplinarne i eksperymentalne, które mogą okazać się innowacyjne dla różnych odbiorców (profesjonalistów oraz odbiorców indywidualnych). Wcześniej była Dyrektorem Programowym Fundacji Centrum Sztuki Współczesnej w Kijowie: koordynowała konkurs dla Młodych Artystów, była kuratorem Międzynarodowego Programu Rezydencji (2005-2007), organizowała liczne rezydencje dla artystów ukraińskich, zasiadała w jury Nagrody im. Kazimierza Malewicza dla młodych artystów ukraińskich (zainicjowanej w 2008 roku przez Polski Instytut w Kijowie).

Ponadto, w 2012 roku prowadziła Program Badawczy – konkurs i projekty w niekonwencjonalnych przestrzeniach publicznych. Zainicjowała, organizowała i prowadziła wiele szkoleń z zakresu zarządzania kulturą, koncentrując się na rozwoju instytucji oraz działalności site-specific. Wykładowca wizytujący w Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Kijowie. Członkini Komitetu Doradczego Programu ds. Kultury Partnerstwa Wschodniego.

Yuliya Vaganova, Muzeum jako model zmian w społeczeństwie: Narodowe Muzeum Sztuki Ukrainy – barykady – Majdan (bilet powrotny)
W ramach wystawy Pozbawienie (festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar)
Wykład odbędzie się 9 września 2014 roku o godzinie 18.00
Galeria Arsenał
ul. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz