Współczesna architektura Ukrainy prezentowana w Krakowie

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na organizowaną przy współpracy Narodowego Stowarzyszenia Architektów Ukrainy wystawę Współczesna architektura Ukrainy, która potrwa od 2 do 22 września.

„Współczesna architektura Ukrainy” (źródło: materiały prasowe)

„Współczesna architektura Ukrainy” (źródło: materiały prasowe)

Ukraina jest krajem, z którym Polskę łączy nie tylko sąsiedztwo geograficzne, lecz również wspólna historia i kultura. Współcześnie dawne tradycje budownictwa i liczne zabytki przenikają się z powstającą nowoczesną architekturą. Biurowce, centra handlu i centra rozrywki, zespoły mieszkaniowe i osiedla willowe powstają w dużej mierze dzięki zaszczepionym przez polskie firmy technologiom. Na wystawie zobaczyć będzie można obiekty powstałe w największych miastach kraju: Kijowie, Charkowie, Dniepropietrowsku, Doniecku, Odessie i Lwowie.

Oglądając wystawę architektury ukraińskiej możemy dowiedzieć się więcej o naszym wschodnim sąsiedzie, który w sposób istotny wpływa na sytuację w naszym regionie Europy.

Wernisaż wystawy z udziałem architektów z Ukrainy odbędzie się we wtorek, 9 września, o godz. 18.00 w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wykład wprowadzający wygłosi arch. Aleksander Baranowski – NSAU.

Współczesna architektura Ukrainy
Wernisaż: 9 września 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa od 2 do 22 września 2014 roku
Galeria Architektury SARP w Krakowie

Dodaj komentarz