Grasz? | Konferencja w ramach Ars Independent Festival

23 września w Katowicach w ramach Ars Independent Festival odbędzie się konferencja Grasz? dotycząca miejsca gier komputerowych we współczesnej kulturze.

Plakat Ars Independent Festival 2014, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat Ars Independent Festival 2014, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zapoczątkowana w zeszłym roku konferencja Grasz? była śmiałą próbą wpisania gier wideo w nurt krytycznego dyskursu o sztuce i mediach. Tegoroczna odsłona konferencji postara się odpowiedzieć na pytania wszystkich tych, dla których gry wideo to nie tylko jarmarczna sztuczka.

W toku zaplanowanych wystąpień i dyskusji m.in. będzie można odkryć enigmatyczny świat sztuki komputerowej i demosceny (Maria Garda, UŁ), przekonać się czy gry mogą wyrażać bunt (Olaf Szewczyk, Polityka), dowiedzieć się czym jest miodność (Sos Sosowski, McPixel), zostanie także pokazane jak gry manipulują naszymi emocjami (Marzena Falkowska, Altergranie).

Pasjonatów wirtualnych światów powinna zainteresować również interaktywna wystawa w Galerii Miasta Ogrodów, prezentująca wybór awangardowych gier indie/niezależnych. Ponadto kontynuuacji doczekał się ciepło przyjęty w zeszłym roku przegląd machinimy, który przybliży to młode zjawisko z pogranicza filmu, animacji, wideo artu i gier wideo.

Konferencja Grasz?
23 września 2014 r., godz. 12.00– 19.00
Klub Prokultura, ul. Jagiellońska 17a
Katowice

Dodaj komentarz