• 2014-09-05

Katka Kwaśniewska o Czasie

Od 3 września w Galerii Obok ZPAF w Warszawie można oglądać wystawę fotografii Katki Kwaśniewskiej pt. O Czasie.

Fot. Katka Kwaśniewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Katka Kwaśniewska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tytuł wystawy wiąże się z emocjonalnym odbiorem pojęcia czasu przez autorkę. Czas, jak sama mówi – mija, trwa, ulatnia się, zostaje, upływa, jest, brakuje go. Spędzony wspólnie, dany, przechwycony, odzyskany, zdobyty, odnaleziony, zatrzymany. Postrzeganie czasu może być różne. Zależne od miejsca, okoliczności, osób nam towarzyszących. Tego, co robimy lub tego, co się z nami dzieje. Możemy zatrzymać się na chwilę, zagubić się, czuć się uwięzionym, mieć poczucie traconego czasu. Mogą się w nas kłębić przeżycia chwili czy wspomnienia. Możemy go wypełnić lub odczuwać pustkę.

Fotografia pozwala na skadrowanie jego ułamka. Czas teraźniejszy z przeszłości zostaje przeniesiony do przyszłości. Na wystawie widzimy szereg, z pozoru nie powiązanych ze sobą obrazów różnych miejsc, wnętrza sypialni, fragmenty budynków i pejzażu. To wszystko rodzi odczucie jakby pospiesznej notatki, by uchwycić, to co przemijające.

Katka Kwaśniewska (ur. 1982) – absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych – MISH – Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie doktorantka na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach: Narracji Fotograficznej dr hab. Prota Jarnuszkiewicza, prof. ASP oraz Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza i dr hab. Pawła Susida. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

Katka Kwaśniewska, O Czasie
Wernisaż: 3 września 2014 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 2 października 2014 roku
Galeria Obok ZPAF
Pl. Zamkowy 8
Warszawa

Dodaj komentarz