• 2014-09-05

Opera Agrippina | Czarna komedia polityczno-miłosna

6 września o godzinie 18.00 w Muzeum Łazienki Królewskie, po raz pierwszy w Polsce zostanie wystawiona Agrippina – opera mistrza barokowej muzyki, Georga Friedricha Händla.

„Agrippina”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Agrippina”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do niedzieli 14 września, na zabytkowej scenie XVIII-wiecznego Teatru Stanisławowskiego warszawska publiczność będzie mogła oglądać spektakl w reżyserii Natalii Kozłowskiej, ze znakomitą obsadą solistów.

Agrippina w Teatrze Stanisławowskim to debiut tej opery w Polsce i pierwsze od dawna przedstawienie operowe zrealizowane specjalnie dla tej sceny. Pomysłodawczynią i autorką nowoczesnej inscenizacji spektaklu dla zabytkowego wnętrza Teatru jest utalentowana reżyserka, Natalia Kozłowska.

Agrippina to niezwykle aktualna czarna komedia polityczno-miłosna, opowiedziana językiem XVIII-wiecznej opery, pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Wirtuozowskie arie, błyskotliwe libretto, uniwersalne treści, bliskie współczesnemu odbiorcy, oraz intrygująca akcja, osnuta wokół ponadczasowych emocji i wartości, jak miłość, władza, polityka, zdrada, sprawiają, że jest to opera często wystawiana w Europie i lubiana przez publiczność.

Teatr Stanisławowski w Starej Pomarańczarni to jeden z niewielu zachowanych, autentycznych XVIII-wiecznych teatrów dworskich w Europie i jedyny taki w Polsce. Otwarto go 226 lat temu, 6 września 1788 roku. Pierwszym publicznym przedstawieniem był Henryk VI na łowach, Wojciecha Bogusławskiego, wystawiony w 1791 roku. W Teatrze Stanisławowskim oglądano sztuki teatralne, muzyczne, spektakle baletowe.

Opera Agrippina, Georg Friedrich Handel
6 września 2014 roku, godz. 18.00
Muzeum Łazienki Królewskie
Warszawa

Dodaj komentarz