Białołęckie 3 pokoje z kuchnią startują już 13 września

Na warszawskiej Białołęce powstało miejsce aktywności lokalnej, 3 pokoje z kuchnią. Każdy kto ma tylko ochotę może je współtworzyć poprzez organizowanie w nim wydarzeń lub po prostu przez swoją obecność. Impreza inauguracyjna już 13 września.

„3 pokoje z kuchnią”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

„3 pokoje z kuchnią”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Założeniem projektu 3 pokoje z kuchnią jest aby mieszkańcy Zielonej Białołęki czuli się tu jak u siebie w domu – byli współgospodarzami, brali czynny udział w tworzeniu oferty kulturalnej i zechcieli być za to miejsce współodpowiedzialni. 3 pokoje udostępniają przestrzeń i oferują pomoc organizacyjną dla działań o różnym charakterze, otwartych na współpracę międzyludzką, sąsiedzką.

To jedyne takie miejsce tworzone  przez ośrodek kultury od początku do końca w konsultacji z mieszkańcami. To oni uznali za najbardziej potrzebne różnego rodzaju spotkania i warsztaty społeczno-artystyczne. Niektórzy zdecydowali się nawet na nieodpłatne prowadzenie zajęć (m.in. fitness dla mam, dyskusyjny klub książki, warsztaty rozwoju osobistego, spotkania literackie lub udzielanie porad prawnych).

Oficjalnie 3 pokoje z kuchnią rozpoczynają działalność parapetówką 13 września – imprezą w stylu lat 80., w ramach której przewidywane są: impreza taneczna z udziałem DJ’a, zumba tematyczna, konkursy, animacje dla dzieci i dorosłych.

3 pokoje z kuchnią
Inauguracja: 13 września 2014 r.
ul. Głębocka 84, Warszawa

Dodaj komentarz