• 2014-09-04

Orange the Juice na Újbuda Jazz Festival w Budapeszcie

Grupa Orange the Juice została zaproszona na jubileuszową edycję węgierskiego festiwalu Újbuda Jazz Festival. Koncert odbędzie się 6 września w Budapeszcie.

Orange the Juice, fot. Dawid Parus (źródło: materiały prasowe)

Orange the Juice, fot. Dawid Parus (źródło: materiały prasowe)

Újbuda Jazz Festival, to cykliczna impreza odbywająca się od 2005 roku w Budapeszcie. W czasie kolejnych edycji festiwal stał się bardzo popularny zyskując międzynarodowy rozgłos i prezentując twórców jazzowych z całego świata. Dziesiąta jubileuszowa, specjalna edycja realizowana przez MU Theatre oraz A38 Ship, według organizatorów prezentuje kilku najlepszych, najoryginalniejszych i najbardziej intrygujących twórców z kręgu współczesnego jazzu.

Orange the Juice wystąpi 6 września wraz z rosyjską grupą ½ Orchestra miksującą w swojej twórczości techno, jazz, afrobeat, hip-hop, drum’n’bass oraz funk. Na tegorocznej edycji Újbuda Jazz Festival zaprezentują się także: Mats Gusstafson (Szwecja) w duecie z Didi Kern (Austria), grupa Soyut Boyut z Turcji, izraelsko – amerykanskie trio Reut Regev’s R*time, czy Susana Santos Silva z Portugalii.

Przypomnijmy, że zespół Orange the Juice także na 6 września planuje premierę dwóch wydawnictw. Pierwszym będzie długo oczekiwany drugi krążek zespołu zatytułowany The Messiah Is Back. Drugim zarejestrowany i wydany w formie live CD oraz DVD koncert, który miał miejsce w warszawskim Teatrze Rozmaitości.

Orange the Juice na Újbuda Jazz Festival
6 września 2014 roku
Budapeszt

Dodaj komentarz