• 2014-09-04

Niedzielne Poranki Filmowe powracają

Już od 7 września powracają Niedzielne Poranki Filmowe. Centrum Sztuki Wro we Wrocławiu zaprasza w każdą niedzielę września na godz. 12.30.

Niedzielne Poranki Filmowe (źródło: materiały prasowe)

Niedzielne Poranki Filmowe (źródło: materiały prasowe)

Niedzielne Poranki Filmowe to wyjątkowa propozycja zarówno dla dzieci, niezależnie od ich wieku, jak i dla całych rodzin. Specjalnie wybrane animacje z całego świata, te nowe i te warte przypomnienia, często prezentowane są po raz pierwszy i jedyny w Polsce. Jeśli nawet przypominane są tytuły znane od lat, to odtworzenie ich to zazwyczaj jedyna okazja, by zobaczyć je na dużym ekranie i dać się urzec ich wyjątkowej, magicznej muzyce filmowej.

Pierwszy wrześniowy Poranek Filmowy jest związany z aktualną wystawą WRO – Zielonym Labiryntem – czyli wystawienniczą przestrzenią medialno-naturalną, którą wypełniają rośliny i ukryte wśród nich instalacje, projekcje i dźwięki.

Będzie można zobaczyć filmy o tematyce ekologicznej, przygody leśnych zwierząt i stworzeń, w tym m.in. odcinek niezwykłej serii Bukolandia.

Po projekcji na widzów czekają związane z filmami zabawy i działania warsztatowe. Natomiast podczas warsztatów powstawać będą magiczne drzewa, które będą towarzyszyć ekspozycji Zielonego Labiryntu.

Niedzielne Poranki Filmowe
Prezentacje filmów animowanych w cyklu Przedszkole Mediów
Wszystkie niedziele września, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO, Widok 7,
Wrocław

Dodaj komentarz